Wpis z mikrobloga

@saycool: Photoshop np. Na jednym przestrzeń robocza, na drugim panele z narzędziami. Non stop otwarte, nie trzeba szukać ich i włączać/wyłączać. Podobnie w corelu/3D max, obróbka video, Lightroom, Oprogramowanie do robienia muzy, czy składania setów/mimxowania. Pisać kod np pod www możesz na jednym, od razu sprawdzasz efekt na drugim. Na jeden możesz puścić sobie jakieś statystyki czy monitoring sieci, żeby mieć na wierzchu info o warnach, np Nagios, a na
  • Odpowiedz
@Funky666: Czekajcie cierpliwie już wysłałem służby :)
Nie wiem co z postem jest nie tak. Mam maka i tam wirutalne pulpity są rozwiązane bardzo fajnie, dlatego pytałem o powody dla których warto dokupić drugi monitor. Dla mnie najważniejszy powód to po prostu znacznie większy ekran.
P.S. Pozdrów kolegę ;)
  • Odpowiedz
Jedynie kod www mnie nie przekonuje, bo i tak zazwyczaj edytuję stronę bezpośrednio na serwerze i stronę odświeżam ręcznie po tym jak plik się zauploaduje


@saycool: Czyli edytujesz na localu, jak uploadujesz na serwer :) Też jest łatwiej, bo na 1 monku masz klienta ftp np. a na drugim podgląd strony. Tak naprawdę praca z dwoma przeglądarkami jest fajna, do zwykłego przeglądania neta. To jest jak z dyskiem twardym- ile
  • Odpowiedz
@miknan: Ja też działam na 13 calowym rMBP, obraz jest super ostry i ogólnie jest ok, ale boje się jednak, że w dłuższej perspektywie czasu może pogorszyć się mój wzrok przez tak mały monitorek. Druga sprawa, że laptop leży nisko i głowa też nie jest w naturalnej pozycji. Dlatego myślę nad monitorem przynajmniej 24 calowym, a że do tej pory używam retiny to chce żeby rodzielczość była w miarę wysoka,
  • Odpowiedz