Wpis z mikrobloga

@dziendobryjestemnikim: W dorabianiu filozofii do jazdy rozwalającymi się trupami (bo nie ma co ukrywać, zdecydowana większość ostrych jeżdżących po ulicach to trupy które zostały przebudowane ze starych szos z lat 80/90 bo tanio) zamiast kupić normalny, bezpieczny rower.
Nigdy nie spotkałem ostrego które zbudowane byłoby na jakiejś ramie pinarello, speca albo czymś innym tego kalibru.
Nie widziałem też żadnego ostrego z korbą np.: Sram RED.
Dlaczego? Nie wiem, ale się domyślam.
@Wyrewolwerowanyrewolwer:
1. ostre sluzy do przemieszczania i np. zapinania byle gdzie wiec szkoda inwestowac bog wie ile kasy w nie, ci co jezdza wiecej maja sprzet za 2-3k zazwyczaj. jak na rower bez bajerow to sporo. nie, nie sa to trupy.
2. tekstu o jednosci z rowerem nie zrozumiesz zanim nie sprobujesz, tak, to dziala
3. hamuje sie nogami i owszem, manewruje. nie mialem na ostrym zadnej niebezpiecznej akcji, wrecz z
@dziendobryjestemnikim:
po #!$%@? ci ostre jeśli służy tylko do przemieszczania? Jeśli hamowanie jest gorsze i trwa dłużej? Jeśli chcesz sie komfortowo to kup sobie coś z wbudowaną przerzutką.
Ad.2 XD ok
Ad.3 Hamujesz nogami tia..? i co nie szkoda ci butów? Kasy na rower normalny nie masz a na buty już tak?
ad.4 jeździłem na ostrym chyba z 4 miesiące i uważam że nie ma gorszego transportu na miasto. lepiej mieć
@joyko: "ostre koło" to jest rower, w którym koło jest połączone bezpośrednio z pedałami: nie ma żadnych przerzutek, gdy kręci się koło - to kręcą się pedały - czyli zjazd z górki jest problematyczny, bo nogi muszą cały czas pracować, no chyba, że "odwiesisz" je z boku. Często nie ma żadnych hamulców - możesz za to hamować opierając nogę o ziemię, albo próbując spowalniać rower (co może doprowadzić do przewrócenia się).
@Shmit: W ostrym kole nie masz wolnobiegu. Czyli korby są łańcuchem na sztywno połączone z kołem. Kręcisz do tyłu jedziesz do tyłu. Żeby trzeba zacząć stawiać opór nogami na korbie. Jak przesadzisz to blokujesz koło. Nie masz chwili na odpoczynek. Droga hamowania jest wielokrotnie dłuższa niż w rowerze z dwoma pełnoprawnymi hamulcami.

Inna sprawa, że ostre koło bez hamulca nie powinno poruszać się w ruchu miejskim. Któreś tam rozporządzenie ministra, że