Wpis z mikrobloga

@zweipack: Ja nie wiem dlaczego w dalszym ciągu ludziom wydaja się, że fundacje charytatywne pracują charytatywnie? To chyba oczywiste że jak ktoś zajmuje się cały czas taką fundacją o musi na niej jakoś zarabiać bo nie pracuje w inny sposób. Poza tym takie duze inicjatywy potrzebują zaplecza, czy to miejsca, ludzi czy sprzętu. To też kosztuje. Mają ogranizować kolejną zbiórkę żeby na to zarobić? Wydaje mi się że w statucie każdej
@biuna: #!$%@? strasznie tani ten gównosztorm. Każdemu trzeba patrzeć na ręce. Kościołowi, Owsiakowi, władzy, wszystkim bo nie ma ludzi wiecznie złych i wiecznie dobrych. Nie można popadać w skrajność i dać się zawładnąć fanatyzmowi. Fanatykami łatwo sterować. Zawsze powinno się weryfikować to, czy ktoś czyni dobrze albo źle. Owsiaka też można skrytykować jeżeli są wątpliwości co do jego działalności. A nie tępo powtarzać jakieś sprowadzające do absurdu pierdoły o uranie i
@biuna: Generalizując - Polakom nie zależy aby samemu mieć dobrze, zależy, żeby sąsiadowi było źle. Dlatego zawsze znajdzie się wielu krytykantów - i jedna sprawa nie popierać ale drugie jawnie zwalczać.
często w środowiskach określających się jako "katolickie", co jest dość przykre bo jednym z założeń wiary katolickej jest niesienie pomocy bliźniemu


@kyloe: no bo to jest nasze rodzime zderzenie się idei katolickich z typowo polską zawiścią: "niby czyni dobro, ale i tak go nie lubię - to mnie powinni podziwiać".
@biuna: @zweipack: Nawet Max Kolonko o tym mówił, że 95gr z każdej złotówki idzie na cele charytatywne więc działa to z 95% sprawnością, a w USA jak idzie 30 centów od dolara to jest sukces, więc nie wiem o co ból dupy.
Chyba nikt nie jest aż tak naiwny, że wszystko za darmo ma WOŚP... może artyści i wolontariusze, ale weź to cały rok ogarniaj i jednocześnie zarabiaj na życie
@ediz4: O ile ten obrazek jest rzeczywiście w #!$%@? głupi, to zabawne jest, że i tak nie zrozumiałeś co tam jest napisane i do kogo jest skierowany. #!$%@?, brawo xD
Ile razy mam powtarzać, że nie oskarżam Owsiaków o kradzież, ani, jak to pięknie nazwałeś, przekręty?


@zweipack: Albo jesteś debilem albo masz #logikarozowychpaskow.
Oskarżasz ich o kradzież (wypłacanie sobie pensji z puszek) i o kreatywną księgowość.

Owsiakowie wypłacają sobie z puchy setki tysięcy złotych rocznie


a to całe tłumaczenie, to tylko kreatywna księgowość
Oskarżasz ich o wypłacanie sobie pensji z puszek i o kreatywną księgowość.


@adirys: Tak, ale o kradzież nie.

Zresztą czy oskarżam? Stwierdzam po prostu fakt, że Owsiakowie żyją z orkiestry.