Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #kupie #cokupic
Poszukuję samochodu do 20k.
Mam w miarę sprecyzowane wymagania co do parametrów, ale nie marki:
- przede wszystkim nie kombi - fuuuj,
- nie starszy niż 2005 r.,
- co najmniej 110km - nie potrzebuję potwora, wystarczy aby przy wyprzedzaniu dawał radę,
- silnik w miarę ekonomiczny na ile to możliwe - czyli powiedzmy jakieś 6 L w trasie,
- nadwozie jakie mnie interesuje to coś od większego segmentu B do mniejszego C o ile się dobrze orientuję. Chyba najbardziej podchodzi mi coś w stylu Octavii II - nie jakaś mega duża jak passat, ale już nie mała i ma spory bagażnik.

Biorę pod uwagę:
- Skoda Octavia II
- VW Passat B6,
- Saab 93 II,
- Opel Vectra C (najlepiej GTC)
- VW Jetta A5
- Ford Focus Mk2
- była jeszcze Mazda 6, ale odwiedziłem z jedną mechanika i generalnie odradził tę markę
Co dodać albo usunąć z tej listy? Na co zwrócić uwagę i czego unikać?
Może ma ktoś coś ciekawego do zaoferowania?
  • 60
@piasek1990 ten diesel to ta sama konstrukcja co w oplach, podłoga saaba to Vectra C, rozstaw śrub itd to samo - silniki obeznane, niezbyt awaryjne a czasem na pierwszy rzut oka poważne usterki to drobnostki - tym bardziej jak warsztat się zna na saabach lub oplach. Super wyposażenie, nie niszczy się szybko, jedynie średniej jakości plastiki na desce (klima itd) - mogą się wycierać. No i niestety eko skóra
@piasek1990 właśnie takie mi się podobają - naprawdę super auto, poluje na taki i na CLK w208 ale zobaczymy co kupię (z tym że ja sprowadzić chce zanim akcyza większa wejdzie). Mi się te wnętrze podoba, tak samo w I gen w drewnie.
@piasek1990:
105 mają na papierze, w praktyce na hamowni wychodzi coś koło 120KM (VW podaje mniejszą moc niż jest w rzeczywistości, chyba dlatego że w Niemczech ubezpieczenie zależy nie od pojemności tylko od mocy). Na Passata wystarczy.
Superb II też jest w sumie też całkiem dobrym wyborem, ale osobiście mi się nie podoba z wyglądu (a jedynka patrząc na kryteria chyba odpada, bo to w gruncie rzeczy dużo starszy Passat B5)