Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #kupie #cokupic
Poszukuję samochodu do 20k.
Mam w miarę sprecyzowane wymagania co do parametrów, ale nie marki:
- przede wszystkim nie kombi - fuuuj,
- nie starszy niż 2005 r.,
- co najmniej 110km - nie potrzebuję potwora, wystarczy aby przy wyprzedzaniu dawał radę,
- silnik w miarę ekonomiczny na ile to możliwe - czyli powiedzmy jakieś 6 L w trasie,
- nadwozie jakie mnie interesuje to coś od większego segmentu B do mniejszego C o ile się dobrze orientuję. Chyba najbardziej podchodzi mi coś w stylu Octavii II - nie jakaś mega duża jak passat, ale już nie mała i ma spory bagażnik.

Biorę pod uwagę:
- Skoda Octavia II
- VW Passat B6,
- Saab 93 II,
- Opel Vectra C (najlepiej GTC)
- VW Jetta A5
- Ford Focus Mk2
- była jeszcze Mazda 6, ale odwiedziłem z jedną mechanika i generalnie odradził tę markę
Co dodać albo usunąć z tej listy? Na co zwrócić uwagę i czego unikać?
Może ma ktoś coś ciekawego do zaoferowania?
  • 60
  • Odpowiedz
@Bartisss, @Gacek93: zarzućcie linkiem albo jakimś info, jak nie chcecie tutaj to może być na priv
@fddhadq: trochę za mała, chcę coś nie mniejszego niż focus
@fubbson: sumie też od biedy mógłby być, @bluehead kontynuuj ;p
@MajkelEm: to co mówi @hergruber, ciężko w jakimś sensownym stanie znaleźć do 20k
@wysprzeglik: trochę za drogi, tak teraz na szybkości na allegro znalazłem tylko jeden egzemplarz poniżej 20k
  • Odpowiedz
@Gooma: Wcześniej taki też rozważałem - dobrze wyposażone i cenowo niedrogie. Jechałem 407 z gościem z blablacar. Zaczęliśmy rozmawiać o silniku, zachwalał jaki to jest wspaniały, mówi że za grosze dociągnął go do 170 KM, ale później zszedł temat na elektronikę, a to to nie działa, a to coś innego (nieźle zmarzłem bo ogrzewanie siadło) i na koniec sam stwierdził, że nie poleca takiego samochodu :D
  • Odpowiedz
Laguna mi się nie podoba, alfa - ma opinię bardzo awaryjnej, czy to się zmieniło?


@piasek1990: zmieniło się i to bardzo. Poprzedniczka czyli 156 była bardzo awaryjna, dlatego inżynierowie bardzo przyłożyli się do nowego modelu i wyszło moim zdaniem znakomicie, ale najlepiej sam poczytaj i popytaj, bo słuchanie kolesi z internetu to słaba opcja ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Mi w każdym razie 159 bardzo się podoba, Dodatkowo
  • Odpowiedz
  • 0
@piasek1990 Sprawdz Forda Mondeo Mk3. Auta z konca 2006 a poczatku 2007 to koncowka produkcji, pozbawione problemow swoich wczesniejszych wersji. Za 20k dostaniesz najbogatsza wersje i spokojnie dorwiesz w automacie, jeszcze troche hajsu powinno zostac. Mozesz popatrzec za Mk4, ale sam nie wiem jak sprawa wyglada.
  • Odpowiedz
@piasek1990 Jestem zadowolony z Opla C. Dobre wyposażenie i niektóre bajery. Ostatnio odkryłem coś czym jeden mirek się zachwycał w VW Phaeton. Gdy włączysz spryskiwacze, przy niższej szybkości tak do 30kmh. Wycieraczki zmyją płyn. Odczekaja z 10 sekund aż reszta splynie i znowu wykonują jeden ruch aby zabrać ostatni ( ͡º ͜ʖ͡º) Półtora roku tym jeżdże a dopiero teraz to odkryłem. Jaram się już 3ci dzień xD
  • Odpowiedz