Wpis z mikrobloga

@sorasill: 320x568 to iphone 5, chyba nie tak stary telefon nie?

Plakat z tego ładny. Żeby zrobić z tego www będzie trzeba wstawić sporo grafik w .png.
Ale to tylko strona reklamowa więc nie musi się super szybko ładować.
Trzy pierwsze sekcje są świetne, w dwóch ostatnich typografia mogłaby być lepsza.
Gdybyś chciał to kodować to daj znać, zajmowałem się już takimi plakatowymi stronami.
  • Odpowiedz
@sorasill: Rozdzielczość fizyczna wyświetlacza to jedno, ale dochodzi też skalowanie treści. Gdybyś wyświetlał wszystko 1:1 to na 90% nowych telefonów musiałbyś pokazywać wersję desktop bo mają co najmniej fullhd rozdzielczość.
  • Odpowiedz
@sorasill: no cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°) kompozycyjnie fajniutko
do zmiany tak pokrótce:
- drop shadow na menu raczej się nie robi, kiepsko ta beleczka wygląda
- jakieś call to action by się przydało, coś żeby zachęcić do scrollowania w dół chociaż
- nie polecam pisania dłuższych tekstów all capsem oraz justowania i wyrównywania tekstu do prawej w webie.
- trochę dużo dropshadowków ^^ ja bym
  • Odpowiedz
@Dzwoneg: zapomniałem CTA wstawić :D dziękuje za uwagi.

ux to polecam projektować mobile first plus breakpoint tabletowy i maksymalny


Nic o tym nie wiem, ale się dowiem, chciałbym poszerzyć zakres działalności w tym roku częściowo o weba, poza materiałami offline.

@emtei: okej, rozumiem o co kaman.
  • Odpowiedz
  • 0
@Harry19911 musiałbym sprawdzić ale chyba
maja 16 taki krój pisma widocznie do zmiany :)

@Majku_ jak teraz na to patrzę to wywalenie belki i mocniejszy gradient w tamtym rogu zrobiłby robotę.
  • Odpowiedz
  • 0
@CynicznySkurczybyk wglebie sie w temat, dziękuję za rady. Ogólnie to nie spodziewałem się tak konstruktywnego odbioru jak np @Dzwoneg rozpisal no i plusy poleciały więc się podoba. Może zarzuce sieci głębiej na weba za drugim projektem postaram się uwzględnić większość rad i porad :)
  • Odpowiedz
  • 1
@sorasill już wygląda lepiej, chociaż nadal myślę, że to menu mogłoby być nieco większe jednak :) ale całość bardzo fajna, nie pisałem o niczym innym, bo nie było się za bardzo do czego przyczepić :)
  • Odpowiedz