Wpis z mikrobloga

Jeden z radnych z #pis #prawoisprawiedliwosc w #krakow, w czasie posiedzenia nad finansowaniem in vitro z kasy miejskiej, tak się oto wypowiedział:

"czy dzieci z in vitro mogą mieć dzieci, skoro genetycznie modyfikowane truskawki nie mają smaku. "

Inny radny z PiS grzmiał, że nie należy popierać in vitro, bo:

"Nie wolno nam tego robić w Polsce, w której urodził się nasz papież"

Moi drodzy, tak to tutaj zamieszczam, oceńcie sami, w jakim absurdzie żyjemy, i co dla nas oznacza "Dobra zmiana". #dobrazmiana #bekazprawakow #bekazpisu #polityka
  • 142
  • Odpowiedz
Właśnie mi najbardziej brakuje ogarnięcia ludzi i sensownego podejścia do wyborów samorządowych i to mnie głównie boli.


@gumiorek: Idzie ku lepszemu. Zobacz, ilu 'niezatapialnych' prezydentów miast zostało wykopanych i w jak wielu radach rządzą lokalne organizacje. 8-10 lat temu, to był dopiero kanał.

ale wciąż nie widzę tam ludzi, którzy byliby zdecydowanie spoza klucza BMW


No nie, weź choćby Lubnauer. Łeb jak sklep, niesamowicie logiczne, przemyślane wypowiedzi (zresztą doktor matematyki) i
  • Odpowiedz
@gumiorek: w temacie głosowania w wyborach do rad, to przytoczę tutaj, co się działo na sali obrad w Krakowie. Może jacyś Krakowianie przeczytają i zapamiętają. Otóż:

1) Pamiętajmy, ze zabrakło trzech głosów.

Finansowaniu zabiegów in vitro z budżetu Krakowa sprzeciwili się wszyscy radni PiS. Za in vitro opowiedziała się Platforma Obywatelska - z dwoma wyjątkami. Na czas głosowania salę obrad opuścili radni PO

TOMASZ URYNOWICZ i STANISŁAW ZIĘBA.

Podzielili się także
  • Odpowiedz
@noitakto: Choć uważam ze In-vitro nie powinno być finansowane przez pieniądze z budżetu i według mnie jak kraj ma mniejsza demographie to lepiej(ala Skandynawia) to wypowiedzi pis były absurdalne.
  • Odpowiedz
@noitakto: idioci, albo mówią tak, żeby większa część duchowieństwa była zadowolona. Samo invitro jest jak najbardziej ok, ale jego finansowanie z 'publicznej' sakwy już niekoniecznie.
  • Odpowiedz
@Andreth:

Chodz uwazam ze Invitro nie powino byc finansowane przez pienandze budzety i wedulg mnie jak kraj ma mniejsza demographie to lepjej(ala Skandinavia) to wypowiedzi pisu byly absurdalne. <


Ale jak patrzę na RMK i Rady Dzielnic w Krakowie to nadal jest... no nie najlepiej, to dość delikatne określenie. I żeby nie było, mi naprawdę nie zależy, żeby wszyscy w danej radzie mieli homogeniczne poglądy, tylko żeby nie było tam jawnych
  • Odpowiedz
@dzyndzla: 70% społeczeństwa popiera in vitro. Myślę, że warto uwzględnić taki wynik sondaży, i przeprowadzic referendum, w którym mogliby się Krakowianie wypowiedzieć, a nie zakładać z góry, że ode mnie, czy od Ciebie, lepiej wie ksiądz.
  • Odpowiedz
miasto wyrzuca pieniądze na różne bezsensowne inwestycje i tak naprawdę nikogo to nie obchodzi


@gumiorek: nie zawsze tak się dzieje. Krakowski Alarm Smogowy, Krowoderska czy choćby nieszczęsna Masa Krytyczna (cokolwiek o niej sądzimy) to przykłady, że ludziom, mieszkańcom zależy na tym, co się dzieje w mieście. Powodzenie prezydenta Majchrowskiego (który nawet nie jest Krakowianinem - jest z Sosnowca) to jak sądzę branie nas wszystkich tutaj jako zakładników widma PiSu w mieście.
  • Odpowiedz
@martinez98: wiem, wiem, oni bardziej narodowy socjalizm, ale sami uważają się za prawicę, i obyczajowo oraz światopoglądowo prawicą są. Temat dotyczy spraw światopoglądowych.
  • Odpowiedz
@noitakto: Tak, ale budżety obywatelskie też trzeba rozwiązać w lepszy sposób, bo obecnie łatwo je zmanipulować (vide wszelkie projekty klubów sportowych, czy te słynne już szybowce), choć tu się zgodzę, jest to świetny sposób na nauczenie ludzi co to ta cała demokracja i dbanie o wspólną przestrzeń i z czym to się je. O Masie Krytycznej się nie wypowiadam, bo jak za dużo nabluzgam, to mnie mody zdejmą ( ͡º
  • Odpowiedz
@gumiorek: o prezydencie Majchrowskim i jego decyzjach można by rozmawiać długo. Pewnie by to przypominało grę w warcaby, bo dla mnie to szkodnik bez wizji, który sprzedał miasto deweloperom, doprowadził zniszczenia panoramy historycznych Błoni i niedostatecznie wspiera lokalne inicjatywy. Ale to temat na zupełnie inną rozmowę.
  • Odpowiedz
@noitakto: Ano też prawda. W tej chwili jednak cały czas się zastanawiam - jeśli nie Majchrowski, to kto?

A i jeszcze co do materiałów z sesji, widzę, że zamieszczają też pliki wideo, więc jest szansa, że oprócz stenogramów pojawią się nagrania z tych wypowiedzi.

@AdekJadek: @arczer: Gazety nie bawią się w kity z takimi wypowiedziami, bo przy stenogramach i nagraniach byłoby to zbyt łatwe do podważenia, więc nie bardzo
  • Odpowiedz
@AdekJadek: a jeśli to okaże się prawdziwe, ja umieszczę tutaj cytat ze stenogramu, to odpiszesz, że "przepraszasz za puszenie się, bo jesteś ćwokiem, który standardowo jest przeciwny uchodźcom, Ukraińcom, za to wspierasz Jarosława Kaczyńskiego, który psuje ten kraj i robi wodę z mózgu ludziom takim jak Ty", i dodatkowo wpłacisz 20 zł na Caritas? Jeśli jednak te słowa okażą się nieprawdą, to ja napiszę o sobie coś równie niewybrednego, i to
  • Odpowiedz