Wpis z mikrobloga

Dziś chciałem Wam pokazać na przykładzie panującego w okolicy smogu jak zaprogramować RaspberryPi w pythonie do obsługi czujnika mierzącego stężenie pyłu zawieszonego w powietrzu. Kilka ujęć smogu z drona dodaje całemu problemowi niezbędnej dramaturgii, zapraszam: http://morony.pl/

#smog #warszawa #drony #programowanie #morony
g.....i - Dziś chciałem Wam pokazać na przykładzie panującego w okolicy smogu jak zap...

źródło: comment_lUt69JRAlreIQtPrLUELj8tCrKqJvS7g.jpg

Pobierz
  • 7
@gozwei: bardzo nie pythonowy kod tam popełniłeś
- wcinanie tabami
- średniki
- ręczne otwieranie i zamykanie pliku
- ręczne sumowanie wycinku listy z użyciem range
- nadpisywanie funkcji wbudowanej
- sklejanie stringów plusikiem
- powtarzanie wiele razy tej samej operacji zamiast zrobienia z niej jakiejś małej funkcji

@cruc: Większość ludzi którzy mówią "python jest strasznie wolny" ma tak naprawdę na myśli jedną rzecz "python jest wolniejszy od C/C++", też mi odkrycie, praktycznie wszystko jest wolniejsze niż C/C++. Ale ma to tyle wspólnego z realiami codziennego kodowania co nic.

Programowałem w życiu różne rzeczy, od machine learningu, przez klasyczne webapki, przetwarzanie danych aż po web scrapery i skrypty do automatyzacji. Python okazał się za wolny dwa razy w życiu,
@meohaw:
no dobrze ale widać że @gozwei dopiero zaczyna z pytonem przechodząc najwyraźniej z C i dużo takie ogólniki nie mówią

trochę to uprościłem jako przykład, wyszło 10 linii. Nie testowałem ale ewentualne błędy powinny być bardzo proste

import serial, struct
from time import gmtime, strftime

data = serial.Serial("/dev/serial0", baudrate=9600, timeout=1.5).read(32)
d = struct.unpack("16H", data)
if d[0] == 0x4d42 and d[14] == sum(map(ord, data[30:])):
    PM01, PM25, PM10 = map(str, d[1::3])
    s
no dobrze ale widać że @gozwei dopiero zaczyna z pytonem


@megaloxantha: Czytałeś link który wkleił Cruc w ogóle, bo zaczyna się on od słów

Pythona zacząłem używać jakieś 5 lat temu. Na początku nie byłem przekonany, ale nie miałem wyboru. Z czasem się przekonałem i zrobiłem kilka projektów małych i dużych. Dodatkowo uczyłem podstaw programowania w pythonie przez 4 lata


No to o czym tu można rozmawiać jeszcze po takim fragmencie?
@meohaw: No taka szybka dedukcja z rana :D Po prostu ostatnio zacząłem myśleć czy nie iść w tym kierunku i zastanawiam się od czego zacząć ewentualnie