Wpis z mikrobloga

Zna ktoś kogoś kto zajmuje się świecami samochodowymi (diesel - bmw). Dzisiaj mój samochód odmówił posłuszeństwa mimo że akumulator ok. Dwie świece nie grzeją na 100% bo komputer pokazuje jednak 2 speców nie było wstanie wykręcić i się poddało. Potrzebuje kogoś kto ogarnie a jak przekręci gwint to będzie umiał ogarnąć fakt dalszej naprawy.

#krakow #mechanikasamochodowa #samochody
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dreamek w benzynie nie powinno się długo kręcić bo można świece zalać. A diesel to da radę. Przez rozrusznik będzie przepływać dość duży prąd i może się zagrzać ale wydaje mi się, że prędzej aku padnie niż coś się stanie z rozrusznikiem. Aku podziała na takim obciążeniu ledwie kilka minut, szczególnie, że olej jest dość gęsty na mrozie, dlatego powinien być naładowany. Najlepiej odpalać na sprzęgle, żeby nie katować dwumasy i
  • Odpowiedz
@Dreamek: Diesel sie nie nadaje na zimine kraje. Pali w czasie zimy wiecej niz benzyna. Tworzy Smog. I koszt naprawy jest wyszy. Mam nadzeje ze sie cos nauczyles.
  • Odpowiedz
@kommie: Mam filtr cząstek stałych a auto nie sprawiało problemów, zanieczyszczenia pewnie nie są tak duże jak w starszych dieslach. Niestety świadomy byłem tego że coś się dzieje ze świecami. Jednak nikt się nie chciał podjąć, teraz już będzie musiał.
  • Odpowiedz
@Dreamek nie karm trolla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Takiemu nie przetłumaczysz, że zadbany diesel nie kopci. A że janusze jeżdżą z rozlegulowanymi lub zarżniętymi silnikami to inna sprawa. Prawo na to pozwala i nic się nie zmieni póki stacje diagnostyczne nie zaczną sprawdzać norm emisji czy chociaż zadymienia spalin.

W ogóle co to za argumenty, że diesel nie nadaje się na zimne kraje. Bo co? Bo się dłużej rozgrzewa? To raczej dobrze bo jest bardziej ekonomiczny i więcej energii idzie na koła zamiast na straty na ciepło.

Nie rozumiem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: zgadzam sie z Toba. Ja nigdy diesla nie zamienie i z auta jestem zadowoliny, ta bolaczka mnie tylko dopadla mozna powiedziec ze czescuowo przez moje zaniedbanie. Narazie dalej go nie uruchomilem takze nugdzie nie dzwonilem:( sterownika nie wymienilem bo wtyczki nie moge zdjac:/
  • Odpowiedz