Wpis z mikrobloga

Muszę wybrać całe AGD do mieszkania. Z racji tego, że nie mam nic, to muszę kupić dosłownie wszystko.
Mam do Was wielką prośbę - napiszcie jaką, przykładowo lodówkę kupiliście.
Z czego wynikał wybór akurat tej lodówki, ile czasu ją macie i czy jesteście zadowoleni?
Będę bardzo wdzięczny za każdy pomocny komentarz i rady w zakresie kupna sprzętu :)
Do zakupu mam: pralkę, zmywarkę, lodówkę, piekarnik, płytę indukcyjną, okap, mikrofalówkę, odkurzacz, czajnik elektryczny. Wszystko w dość rozsądnych pieniądzach.
#kupujzwykopem #mieszkanie #agd #cokupic
  • 24
@sarius: Mogę pomóc w jednej kwestii:
szukaj tego u jednego producenta (ja poleciłbym LG - może nie jakieś mega super sprzęty ale mają dużo patentów z których czerpią inni, np silniki inverterowe są na ich patencie i reszta za to im płaci - a jak oni płacą to oczywiście TY za to płacisz) i dogadaj się z jakimś przedstawicielem z danej firmy - niech Ci zrobi wycenę i potem porównaj to
@z--x: za jaką kasę szukasz sprzętu? Ja myślałem o takich kwotach, jak np. zmywarka, płyta, piekarnik ~1500 zł, lodówka do ~2000 zł, pralka ~1600 zł.
Bardzo chętnie wdam się w jakąś sensowną dyskusję na temat całego AGD.
@sarius: Ja ci w tematyce nowego AGD nie pomogę bo remont kuchni miałem w 2005 roku - wtedy były inne technologie. Pralkę mam nadal Polara sprzed 20 lat, już trochę pordzewiała ale nadal chodzi ;) Zmywarki niet, czajnik jakiś nołnejm z marketu.
@sarius: chodzi o kasę :D jak od jednego to możesz większe zniżki dostać :D wiesz, takie #cebuladeals ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ewentualnie u jednego sprzedawcy - np Media Markt (ja robię w MM ale na GSM/IT) bo mogą Ci zrobić wycenę wg cen producenta :)
@sarius:
Piekarnik Beko BIM24300BS
Zmywarka Beko DIS28021
Mikrofalówka Whirlpool AMW140NB
Płyta gazowa Amica PG6511S

Jeszcze bujam się w okapach bo chcę mieć biały szklany i raczej tani (meble będą na biały połysk, dlatego).
@Hannahalla: Tak na szybko rzuciłem okiem np. na piekarnik. Mój różowy uważa, że ważna jest funkcja załączenia jednej grzałki. Np. tylko dolnej, albo górnej. Na tym się nie znam, ale taką uwagę dostałem.
Czym się sugerowałaś przy wyborze? Mało opinii na temat tego sprzętu widzę.
@sarius: @sarius: Jest opcja tylko dolnej grzałki. Piekarnik jest tani, ma dobre prowadnice, termoobieg (praktycznie tylko z niego korzystam), mało opinii bo to dosyć nowy model. Mama ma bardziej wypaśny piekarnik a i tak nie korzysta się z tych dodatkowych funkcji. No i ważną dla mnie sprawą są wsuwane pokrętła bo nie raz się nadziałam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@norbw74: Bardzo fajny sprzęt. Okap urywa dupę :) Jednak może kiedyś przy wymianie sobie na coś takiego pozwolę. Teraz kupuję swoje pierwsze mieszkanie i trochę spłukany będę :)