Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, polecacie jakiś bank w Polsce, który obsługuje w pełni gotówkę w CHF na koncie walutowym? Wiele banków niby oferuje konto w CHF ale nie można z niego wypłacić gotówki... Z tych gdzie można i wpłacić i wypłacić gotówkę bez problemu wiem tylko o Raiffeisen. Super byłoby gdyby dodatkowo takie konto było oprocentowale albo były lokaty w tej walucie (w Raiffeisen niestety zero...). #szwajcaria #banki #bankowosc #bank
  • 7
@Mikrobus: @xfin: A jak wygląda sprawa wpłat i wypłat gotówki? Jak się chce wypłacić to trzeba jakoś zamawiać miesiąc wcześniej albo jechać do konkretnej placówki czy wszędzie można? Można zrobić przelew na konto szwajcarskie bez żadnych bezsensownych przewalutowań w tę i z powrotem itp?

Mam w WBK walutowe i jest elegancko.


Ale czy w CHF? Dolarowe i euro w większości banków działają, ale z frankowymi to różnie bywa.
@4833478: Wpłata - bezproblemowo w każdym oddziale. Wypłata - bywa różnie. Mało w Polsce osób wypłaca z kont CHF, więc najlepiej po prostu dogadać tę wypłatę (jeśli to większa kwota) wcześniej. Przewalutowań oczywiście nie ma w przypadku transferów pomiędzy kontami nominowanymi w CHF. Robiłem transfery między kontami w Szwajcarii a kontem w BZ WBK. Opłata za taki przelew, pobierana przez BZ WBK to było ok. 3 CHF.
najlepiej po prostu dogadać tę wypłatę (jeśli to większa kwota) wcześniej.


@Mikrobus: Ok, najważniejsze, że się da. W paru bankach usłyszałem, że konto walutowe oczywiście można założyć ale można się do niego dostać jedynie przelewami - bank w ogóle nie obsługuje gotówki w tej walucie... A wiesz może czy masz jakieś oprocentowanie na tym koncie?