Wpis z mikrobloga

Dobra, to po kolei.
Znalezisko mówiło że "nie odpowiadamy na trudne pytania" a wcale tak nie jest, bo wystarczy w nie wejść by zobaczyć tam dyskusję, co zauważyło 519 zakopujących.

Na końcu testy, ale najpierw kilka słów wyjaśnień:
1. Ani razu nie użyliśmy określenia "certyfikat Onetu", bo ten nie wydaje żadnych certyfikatów. Na poparcie naszego zużycia gazu podaliśmy badania przeprowadzone przez AGDLab, z których wyszło że nasze płyty zużywają 30-50% mniej gazu od tradycyjnych. Tak się składa że portal ten należy do Grupy Onet.
2. Dodatkowo (co podkreślamy) hasło o 50% niższym zużyciu wzięło się po serii badań własnych. Bez tego nie moglibyśmy posługiwać się takim hasłem.
3. Niższe zużycie jest potwierdzane przez wieeelu klientów, wystarczy spojrzeć na facebooka. Podajemy to źródło, bo tam są prawdziwi ludzie z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem i historią a nie tak jak na anonimowych forach.
4. Nie ma instytucji które przeprowadziłyby takie badania i potwierdziły to certyfikatem. Nawet wspomniany przez niektórych TUV odmówił.
5. Szkoda, że nawet gdy oficjalnie ustosunkowaliśmy się do sytuacji to w powiązanych zminusowano naszą odpowiedź, by nikt jej nie zobaczył.

A teraz testy:
Proces gotowania założony na potrzeby testu:
10min - grzania na pełnej mocy na dwóch palnikach, by zagotować wodę
1h - typowy czas gotowania obiadu i podtrzymywania temperatury w dwóch garnkach

Do gotowania użyto dwóch garnków: 2L oraz 1L.
W teście brała udział płyta gazowa Solgaz GPC 3+1 oraz kuchenka jednego z producentów AGD. Wyznacznikiem zużycia jest przepływomierz, którego zdjęcia robimy przed rozpoczęciem gotowania, po 10min, 15min, 30min oraz 1h.

Warunki w jakich przeprowadzono testy:
Temperatura w pomieszczeniu 18 C
Temperatura wlewanej wody ok 17 C, widać na zdjęciach
Gaz GZ-50

Wyniki w skrócie tutaj

Z czego wynika zużycie gazu mniejsze niemal o połowę?
1. Po nagrzaniu się płyta przechodzi w cykle (podobne jak w żelazku). Co oznacza że co jakiś czas odcina gaz na chwilę, by nie zużywać go cały czas, a jak wystygnie minimalnie to włącza grzanie spowrotem.
2. Do gotowania polecamy używać naszego "darmowego pola". Jest to jeden palnik oznaczony pasami, który ogrzewa się tylko i wyłącznie na cieple pozostałych palników, które przecież i tak musi gdzieś uciec.

TL;DR
Nasza płyta gazowa typu GPC bez problemu zużywa 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchenka. Im dłużej gotujesz, tym więcej wchodzi w cykle i tym bardziej oszczędza gaz.

Mamy nadzieję że wszyscy wykopujący pierwsze znalezisko równie ochoczo wypromują i to, bo przecież zależało im na wyjaśnieniu i dojściu do prawdy, a nie tylko aferze. Prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poniżej zdjęcia:
Na starcie:
- temperatura wody
- stan gazomierza

Po 10min:
- temperatura wody
- stan gazomierza

Po 15min:
- temperatura wody
- stan gazomierza

Po 30min
- temperatura wody
- stan gazomierza

Po 60min:
- temperatura wody
- stan gazomierza

Tutaj grafika


Miłego weekendu!

Obraz w lepszej jakosci do pobrania: https://dysk.onet.pl/link/9aH37
#solgaz #afera #wyjasnienie #matematyka

Znalezisko: http://www.wykop.pl/link/3538343/solgaz-jednak-mial-racje/
SOLGAZ - Dobra, to po kolei.
Znalezisko mówiło że "nie odpowiadamy na trudne pytania...

źródło: comment_dVxsCalDEbyeLBdQKzK9cIV2sGmtZhJY.jpg

Pobierz
  • 160
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: zakładając, że przeprowadzone badanie jest rzetelne (choć oczywiście robione w warunkach domowych) mam pewien problem. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.
Reklamujecie produkt tak:

Działa na niemal każdym rodzaju gazu i zużywa go do 50% mniej niż tradycyjna kuchenka


A gdzie można znaleźć informacje na Waszej stronie, że w przypadku gotowania do 20 minut zużywa się gazu więcej? Bo nie każdy na co dzień włącza palniki na co najmniej 45-60 minut.
  • Odpowiedz
@PIGMALION nie wytkniesz bo jesteś pelikanem i łykłeś głupoty SG, bo test, test, test. Jest jest, miał być test, więc jest OK. Więc pytający o test to debil. A to jaki test jest to nie ważne, jestem gimbo-humano-ignoratem i sam fakt że zrobili test jest dla mnie wystarczjący. No zajrypusta logika kolego @PIGMALION
A tu proszę, już test podważony:

http://www.wykop.pl/link/3538343/solgaz-jednak-mial-racje/#comment-42178809

Ludzie, nie bądzcie pelikanami. Nie patrzcie tylko na na tematy,
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: nie wdawaj sie w dyskusje z gimnazjalistami. Oni będą hejtowali nie mając żadnych dowodow ja to co mówią.
Fajna zagrywka manipulacyjna ze strony hejterow "ja tylko zadaje pytania" a przy okazji cisne ze nas oklamuja. No sorry ale zadnego dowodu na to niestety nie maja oprocz czczego gadania.

Takze szacunek za probe uratowania sytuacji ale jednak moim zdaniem powazna firma nie ma czego szukac na tym portalu dla idiotow.
  • Odpowiedz
Po nagrzaniu się płyta przechodzi w cykle (podobne jak w żelazku). Co oznacza że co jakiś czas odcina gaz na chwilę, by nie zużywać go cały czas, a jak wystygnie minimalnie to włącza grzanie spowrotem.


@SOLGAZ: Nie wiem jak inni, ale ja jak mi się woda zagotuje, to albo wyłączam gaz (wtedy patrząc po wykresie zwykła kuchenka wychodzi na plus), albo zmniejszam moc płomienia, bo trochę bez sensu jest grać
  • Odpowiedz
@PIGMALION: Jesteś naiwny czy co? Dziś afera i dziś odpowiedź od wszystkich instytucji (bo troszkę w poprzednim znalezisku zostało ich wymienionych) że nie zrobią im tego testu? Oczywiście żadnego dowodu z korespondencji, nic. Trzeba wierzyć na słowo.
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Nie żebym się czepiał, ale takie foty to absolutnie żaden dowód. Nawet film nie byłby żadnym dowodem, bo oszukać tu można bardzo łatwo. Co to za problem dogrzewać wodę czymś innym, albo od samego początku wstawić cieplejszą? Wymyśliłem to w 10 sekund. Aż strach się bać co bym wymyślił jakbym pomyślał z 5 min ( ͡ ͜ʖ ͡) Musi to zrobić ktoś niezależny. Najlepiej
  • Odpowiedz
Co za obłuda i chamstwo - widac, ze nie uzywasz kuchenki solgazu.


1. Testy z agdlab xDDDD po prostu nie macie niczego, co potwierdzi mniejsze zuzycie gazu - aaaa, no i pewnie ten test jest tak samo miarodajny jak na innych portalach, gdzie tez wychodzi, ze kuchenka jest bardziej oszczędna (a ze napisane jest małymi literkami na końcu "Treść sponsorowana", to mały szczegol xD)
2. Wpisy z fb tak bardzo wiarygodne i
  • Odpowiedz
@Login_login: nie bronie, po prostu twierdze ze dopoki nie ma danych obalajacych ich reklame to mozemy co najwyzej watpic. Mowienie ze klamia rezerwuje sobie dopiero kiedy zostanie to udowodnione.
Nie zrozum mnie zle, ich test uwazam tez za niemiarodajny, i tez nie daje dowodu na to ze mowia prawde. No ale nie nazwe kogos klamca dopoki nie trzymam w reku dowodu na to ze klamal.
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: zaraz sobie idę pstryknąć zdjęcia ze moja kuchenka zżera 10x mniej gazu niż wasza... co te zdjęcia maja #!$%@? przedstawiać :DdD
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Jak to TUV odmówił? Serio, wysłaliście zapytanie do JEDNOSTKI CERTYFIKUJĄCEJ a ona powiedziała że sorry ale nie będzie żadnego certyfikatu? Żadnych badań? Co to za bzdura.
  • Odpowiedz