Wpis z mikrobloga

Ad.1. Nie brakuje, bo nie kupujemy prawie wcale spółek nie wypłacających dywidend.

Brak - to chyba jasne. Sporadyczna dywidenda = albo dawno wypłacana, albo bardzo nieregularnie. 1 raz, 2 razy = kiedyś. 1 rok, 2 lata = ostatnie lata.


@nick_wymazany:
No i o to chodzi, brakuje mi do pełnej oceny tego, bo kupiłeś więcej spółek, ale część tylko opisujesz szczegółowo. Na podstawie częściowego zestawienia nie jestem w stanie odnieść się do
@szcz33pan: Niewiele więcej, bo: 1. odpadają wszystkie BRAK;
2. odpadnie wiele innych z powodu wyników i wskaźników, bo dywidendy nie miały szans na stabilność lub były z góry oceniane jako jednorazowe (być może mógłbym odrzucić nawet kilka z arkusza na podstawie wyników, które psują obecnie wyliczenia);
3. odpadają spółki, które już są reprezentowane w danej branży w naszym portfelu, np. banki posiadamy już dawno maksymalnie 2 inne wypłacające dywidendy. Nie doliczasz
@PanKara w mbanku mam automatycznie pokategoryzowane wydatki więc bez problemu określilem swoje wydatki na rok wstecz. Sposób który sprawdza się u mnie idealnie to subkonta na które przelewam określone części swoich dochodów. Mam również główne konto z którego robię płatności i uzupełniam je środkami z określonego konta celowego gdy płatność nie jest typu codzienna.
Gorąco polecam książkę http://finansowyninja.pl/