Wpis z mikrobloga

drogi pamiętniczku, dzisiaj się dowiedziałem że we wszystkich zamrażalnikach jest taka sama temperatura.


@zackson: Nie, ja mam regulacje od -25 do -18, przy -18 nie zamarza, przy -23 w zależności od czasu trzymania.
  • Odpowiedz
@jasnepelne: zobacz sobie na wiki temperaturę zamarzania alkoholu i wody. Wniosek będzie twój, chyba, że lodówka jest ustawiona na bardzo niskie temperatury ;) trzecia opcja to ktoś ci upił i dolał wody ;)
  • Odpowiedz
Nie mam na to dowodów, ale coś jest nie tak. Kup to samo piwo z biedry i z innego sklepu i porównaj smak. Mam wrażenie, że biedra skupuje gorsze partie, które są do spożycia, po niższych cenach.


@bombelaz: robiłeś ślepy test?
  • Odpowiedz
@Zlpnc:

Kupic jakiekolwiek piwo 550 ml w biedrze i takie samo piwo w normalnym sklepie 500ml, przelej do pokali i zobaczysz że nawet kolor będzie inny, nie mówiąc o smaku.


No dobra, ale możliwe że jest warzone w innym browarze, z innego wora słodów, na innej warzelni, to jak ma być identyczne? Nie mówiąc już o fermentacji, której nie da się kontrolować w pełni choćby ze względu na to, że
  • Odpowiedz
@Ten_tego: nie wiem jak w przemyśle spożywczym, ale w samochodówce (i zakładam, że w spożywce to samo) masz linie, które obsługują receptury/recepty. To znaczy masz możliwość konfigurowania składu, podzespołów, typów części. Czyli nie potrzeba osobnych linii dla osobnych produktów a wystarczy zmodyfikować recepturę czy podać inne ilości składników i tyle. Także gadanie o osobnych liniach w tym wypadku jest mocno nie trafione i piszę to z poziomu automatyka, który takie
  • Odpowiedz
@jasnepelne: widziałem kilka razy jak wódka zamarzła w zamrażalniku, nadal jednak pływała na spodzie oleista ciecz tzn. stężony alkohol. Dla mnie to nic nadzwyczajnego.
  • Odpowiedz