Wpis z mikrobloga

@jasnepelne: Mnie raz zamarzł Stock weselny - dodam, że smakował jak benzyna z wodą i miałem po nim jednego z najgorszych kaców w życiu. Oczywiście kupiony w hurtowni, banderola legitna i wszystko wyglądało okej.

Moim zdaniem straszny wał, bo to jedyny taki przypadek, z jakim się spotkałem. Finlandia raczej ludzi w #!$%@? nie robi, ale dzisiaj podobno każdą wódlę się podrabia i ta podrobiona jest wprowadzana do legalnego obiegu (z banderolami
  • Odpowiedz
@jasnepelne: zmierz temperaturę w zamrażalniku. Jeżeli masz tradycyjne od -16 do -20 C i zamarzla cala lodem to znaczy ze wódka miała mniej niż 40% etanolu. Od -30 w górę może zamarzać w takim stopniu 40% wódka
  • Odpowiedz
nie powielaj głupot, ciekawe komu by się oplacalo odpalać/składać linię produkcyjną z gorszym produktem specjalnie dla Biedronki? Po prostu każdy chce mieć w niej swoje produkty, bo to tam walą tłumy.


@Ten_tego: to jeszcze młody jesteś i mało widziałeś... większość firm produkujących dla biedronek lidlów itp ma oddzielne linie dla nich... w szczególności dla "marek własnych" albo na promocje, wtedy nie ma opcji zrobienia takiego samego jak oryginalny produkt za niższą
  • Odpowiedz
@maxelm2: @jasnepelne: A na jaką temperetury mieliście ustawioną zamrażarkę?
Jeszcze taka ciekawostka: alkohol w kanciastej/płaskiej butelce zamrozi się szybciej niż alkohol w zwykłej, okrągłej butelce.
Mi kiedyś tak ballantine's zamarzł, miałem bryłę whisky ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@peszmerd: Akurat miałem okazji przyglądać się umowom z biedrą od strony producenta i serio dostawali ten sam produkt przy zniżkach 3 razy większych niż miały inne sieci. Biedronka jest na tyle duża, że jest w stanie zmusić producenta do zostawienia minimalnej marży pod wpływem strachu, że wyleci z największej sieci w Polsce.
  • Odpowiedz
@unstyle bo masz ciepły zamrażalnik.
mój jest w #!$%@? zimny około minus 35 i wódki zamarzaja jak nie w całości to częściowo.
kiedyś wyczytałem się w ten temat bo też byłem zaskoczony i generalnie fizycznie jest to możliwe kwestia różnych wódek.
  • Odpowiedz
U mnie zamarzały tylko te smakowe wynalazki mające 32-36% alkoholu. W nowej lodówce na super-turbo-#!$%@? trybie mrożenia smirnoff 40% zrobił się tylko gęsty po kilku dniach. Rozmroź i odstaw niech się jeszcze raz przegryzie i będzie ok.
  • Odpowiedz
@bombelaz
@peszmerd
@jasnepelne

To ja wam powiem, że MK Cafe z biedry to trociny. Kiedyś zrobiłem test i przez jakiś czas (3x) kupowałem kawę i w biedrze i w lokalnym sklepiku pod pracbaza. Jej smak to oczywiście kwestia gustu ale ta z biedrony za każdym razem była dziwnie kwasna.
  • Odpowiedz
@ShpxLbh: tak ciepły -17 to faktycznie ciepło, tak jakbym potrzebował więcej do normalnego użytku, jak w takiej temperaturze komuś zamarza to proponuje zmienić sklep, równie dobrze ktoś zaraz wyskoczy z zamrażalnikiem w ciekłym azocie, że jemu też zamarza wszystko
  • Odpowiedz
@peszmerd: od kiedy wódka jest stałocieplna ? Człowiek nie zamarza bo jego układ krwionośny sprawia ze stara się utrzymać temperaturę 36.6 w ciele, stopniowo ochładzając najmniej ważne części ciała jeżeli musi. Świetne porównanie wódki i człowieka.
  • Odpowiedz
Więc albo wódka trefna albo twój zamrażalnik jest dupnięty bo normalnie powinno być -18


@durielek: mój "dupnięty" zamrażalnik ma opcje ustawienia temperatury od -8 do -30.
  • Odpowiedz
@jasnepelne: Niestety muszę Cię ostrzec. Rzeczywiście Finlandia z Biedronki, szczególnie teraz jest jakiejś gorszej jakości, jak zupełnie inny alkohol.

Jak wódka to tylko z dobrego monopolowego.
  • Odpowiedz