Wpis z mikrobloga

#autostrady #drogi #motoryzacja #samochody #motocykle #viatoll
Tak sobie mysle, ze w PL dalej jak #zalesie Kurcze w wiekszosci krajow przejazdy po platnych drogach przez motocyklistow sa darmowe, lub kosztuja polowe stawki.
W polsce niestety przejazd motocykla autostrada kosztuje tyle samo co samochodem.
Ostatnio czytalem, ze znow podnosza stawki za przejazd.
No a jak jest z parkowaniem w miastach? Nie dosc ze nie ma miejsca to jeszcze wszedzie trzeba placic. Nie wiem jak z motocyklami, ale mysle, ze nie wszedzie mozna stanac za darmo.
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger: troszke wiecej niz 2mln. https://www.ssb.no/transport-og-reiseliv/statistikker/bilreg/aar/2016-03-30
Jednak nie rozchodzi sie o sama ilosc pojazdow, a o to ze te drogi sa jeszcze drozsze.
Z drugiej strony myslisz ze system poboru oplat nie poradzilby sobie z wieksza iloscia pojazdow? Ja tego nie wiem po prostu dlatego sobie tutaj dyskutujemy bez zadnej spinki.
Teraz biorac pod uwage winiety, jaki procent bedzie poruszac sie bez oplaty, z nadzieja, ze nikt ich nie zlapie.
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: Z wieksza by sobie poradzil , ale z taka jak u nas pewnie nie.
Na kilkanascie razy krotszym odcinku drog kilkadziesiat razy tyle pojazdow.
Co nie zmiania faktu,ze majac na uwadze mozliwosci Norwegii jest niezawlenosc i mozliwosci finansowe raz,dwa rozbudowano by system, naryto 10x tyle tuneli etc i wszystko by dzialalo jak trzeba. U nas ta bezwladnosc i zaleznosc od wszystkich dookola. no i wielki szacunek do jakosci norweskich drog. A nie bylejakosc jak u nas (A1 na Czechy)

Winiety sa 10 tansze w egzekwowaniu i skuteczniejsze niz bramki. Badano na wielu rynkach. Zreszta nie bez powodu to najpopoluarniejsze rozwiazanie. A u nas musza na sile wymyslac nowoczesnosc wiedzac,ze nie ma
  • Odpowiedz
@bigger: No ale widzisz, winieta ma nr rej. A w zasadzie z tego co rozumiem dostajesz paragon, gdzie po uiszczeniu oplaty wklepuja w system twoj nr rej.
Czyli bardzo podobnie jak dziala autopass.
Poruszajac sie bez "kostki" robia ci fotke i wysylaja fakture do domu. Oczywiscie jako turysta mozesz oplacic z gory wiec mniej wiecej jak winieta i tak wysylaja do Polski czesto z naliczona oplata +300NOK za niemanie oplaty
  • Odpowiedz