Wpis z mikrobloga

Żołnierze sławnej "easy company", czyli jednej z jednostek 101 Dywizji Powietrznodesantowej świętują zwycięstwo nad Niemcami 8 Maja 1945 w Alpach (prywatna rezydencja Hitlera Berghof, w pobliżu Berchtesgaden). Dzieje tej formacji ukazuje świetny serial Kompania Braci. Koloryzowanie zdjęcia wykonał Jared Enos.

Budo - Żołnierze sławnej "easy company", czyli jednej z jednostek 101 Dywizji Powietr...

źródło: comment_es9yqciRqln0AjjkG7IP880XVLGkGi6v.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Polecam też książkę o tym samym tytule, na podstawie, której powstał serial. Sporo ciekawych historii nie weszło do serialu.
  • Odpowiedz
@pidzamaa: Serial rozmija się z książką, a książka z tym jak było naprawdę. Ta scena ma przynajmniej 3 różne wersje, w książce to były ciężarówki a samych spadochroniarzy też tam było kilka razy więcej.
Piezoreki - @pidzamaa: Serial rozmija się z książką, a książka z tym jak było naprawd...
  • Odpowiedz
@Piezoreki Najpoerw oglądałem serial, potem czytałem książkę i szczerze mówiąc takie rozminięcia mi umknęły:) historie tej kompanii znam tylko z tych dwóch źródeł więc nie wypowiem się jak różnią się z rzeczywistością. No ale mimo wszystko wszystkim polecam i książkę i serial:) w sumie w wolnej chwili poczytam jak to naprawdę było.
  • Odpowiedz