Wpis z mikrobloga

@SOLGAZ z tej tabeli która "dowodzi oszczędności" wynika tylko że jest oszczędniejsza od elektrycznej (nie wiadomo jakiej) pod warunkiem, że użyjemy gazu ziemnego w przypadku LPG będzie drożej. To słaby argument trochę!!!

Używam tej płyty od pół roku i:
1) Syfi się bardziej niż indukcja bo grzeje sie nie tylko w miejscu gdzie stoii garnek.
2) Straszny syf sadze na kratkach przzez które wylatują spaliny czyli coś te wasze wysokie temperatury nie
Pobierz hobelik - @SOLGAZ z tej tabeli która "dowodzi oszczędności" wynika tylko że jest oszc...
źródło: comment_mpS9MTB81AQ26cPkv89bpN3Ihv230T7m.jpg
no, bo fajny temat i mnie sie solgaz podoba, tylko czemu kazdy sra na to plyte ?
to jest to w koncu cud czy nie ?
bo niby gaz a plomienia nia ma ?
same plusy.
Chetnie zobaczyl bym jakies testy, bo zmieniam kuchenke niedlugo.
Stara ma 500 oC, a Wasza 800 oC ?
Co to znaczy stara ?
Fajnie sie sklada bo mam termometr laserowy do 1300 oC. Chetnie pobadam.
Rozumiem
poważnie? Sprzęg elektromagnetyczny, bez rdzenia ferrytowego, bez wzajemnego nachodzenia profili, ze szczeliną kilka mm ma sprawność 90% ? Czyli - 1KW energii pobrany z sieci generuje 0.9KW energii w garnku? Jaką sprawność mają w takim układzie stopnie zasilające i stopnie mocy? 99,99%?


@ostatni_i_sprawiedliwy: Według Ciebie jaka jest sprawność indukcji?
indu wyjdzie droższe w eksploatacji?

@plumkajacy_kalafior: tak

a dużo drożej wychodzi indu w eksploatacji nawet od normalnej kuchni gazowej?

@plumkajacy_kalafior: Kiedyś czytałem oglądałem fajny test, 20 stronicowe (~) wypracowanie uwzględniające zdjęcia kamerą termowizyjną w trakcie gotowania, po pogotowaniu, 30 minut po gotowaniu itd.
Wychodziło tam, że indukcja jest z 5% droższa od gazu. Ceramiczna jest znacznie droższa - bo nagrzewa płytę i dopiero płyta nagrzewa garnek. I masz straty ciepła
z tej tabeli która "dowodzi oszczędności" wynika tylko że jest oszczędniejsza od elektrycznej (nie wiadomo jakiej)


@hobelik: dokładnie. Ciekawe czy ta elektryczna to nie czasem ceramiczna, która jest najgorszym wymyślonym typem płyty. I najdroższym w użytkowaniu. :)
Według Ciebie jaka jest sprawność indukcji?


@norbw74: Nie wiem. Jednak transformatory toroidalne osiągają sprawność 98%. Jej osiągnięcie wymaga stosowania specjalnych rdzeni i ciasnego ułożenia zwojów. Transformatory sieciowe, z blaszanymi rdzeniami maja sprawność w okolicach 80%. Nie wiem, czy dowolny garnek do kuchni indukcyjnej (z wkładką ferrytową w dnie) kupiony w sklepie da nam lepsze sprzężenia niż uzwojenia nawinięte na wspólnym rdzeniu?
W płycie indukcyjnej masz cewki generujące pole elektromagnetyczne dość wysokiej
@ZiumZium: Żaden cud jeżeli masz możliwości techniczne (sprawna instalacja elektryczna która wytrzyma 5kW stałego obciążenia) to bierz indukcję. Jak nie masz bierz zwykłą gazową. Jak nie masz co z kasą robić i masz uczulenie na indukcje bierz solgaza.
@maur: No ale to dalej nie obrazuje czy solgaz cokolwiek oszczędza względem nowoczesnej kuchenki gazowej z ogniem otwartym.