Wpis z mikrobloga

@ZjedliMiRogale: Rany, ale to już się nudne robi. Wszyscy mówią o tym temacie, a ilu cokolwiek robi, aby to zmienić? To już drażniące jest. Ile technologii "ekologicznych" używacie?;] Macie panele słoneczne na swoich domach? Jeździcie przynajmniej hybrydami? Oszczędzacie energię elektryczną, podobnie jak gaz czy węgiel?
@Kaczypawlak: w mojej opinii potrzebne są rozwiązania systemowe, a indywidualne inwestowanie w drogie technologie ekologiczne to frajerstwo, kiedy wszyscy wokół mają to w dupie, bo jedyne co im grozi to odległa wizja planety niezdatnej do zamieszkania. A takich rozwiązań nie będzie, dopóki będą u władzy ludzie (i będą istnieli ludzie, którzy podzielają takie poglądy), którzy wierzą, że globalne ocieplenie to mit i spisek ekooszołomów.
w mojej opinii potrzebne są rozwiązania systemowe


@ZjedliMiRogale: I tych coś nie widać, podobnie jak propozycji.

a indywidualne inwestowanie w drogie technologie ekologiczne to frajerstwo


@ZjedliMiRogale: No tak, niech inni za to płacą, bo ja tylko będę stał i gadał;]

kiedy wszyscy wokół mają to w dupie,


@ZjedliMiRogale: To zobacz na VW i ich ekologiczne normy spalin;]
@Kaczypawlak: z tego co wiem, VW po aferze zmienił swoje podejście w tym temacie. Nie rozumiem, czemu podałeś przykład VW na twierdzenie, że wszyscy wokół mają to w dupie, bo jak się okazało, VW też miał to w dupie i liczył się tylko hajsik.

No tak, niech inni za to płacą, bo ja tylko będę stał i gadał;]

Technologie ekologiczne nie sa przeważnie konkurencyjne względem ich mniej ekologicznych odpowiedników. Nie widzę
Żeby nie było - tym filmem nie chciałem atakować JKM


@dkm17: jestem niemal pewny, że odbiór Twojego filmu jest u fanów JKM pozytywny, dopóki nie pojawia się sam JKM ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tym momencie przestaje mieć znaczenie wszystko, co zaprezentowałeś, liczy się tylko to, że wytknąłeś mu rozpowszechnianie nieprawdy.
@ZjedliMiRogale: A co wiesz o tym co zmienili? Znasz jakieś szczegóły co zmienili? Wszystkie koncerny oszukują na testach na spalanie. Jakoś hejtu na VW nie było, a powinien być. Praktycznie wszyscy to zlali dosłownie. W Europie to dosłownie olano, a Europa ma być na czele tej ekologicznej rewolucji. Więc to niestety gadanie i nic więcej, że coś robią. Jakby Korwina w Polsce było więcej w gospodarce to możliwe, że już bysmy
W Europie to dosłownie olano


@Kaczypawlak: bo w Europie karty rozdają Niemcy, którzy kryją swoje firmy.

Jakby Korwina w Polsce było więcej w gospodarce to możliwe, że już bysmy od węgla odchodzili( )


@Kaczypawlak: dlaczego? Przecież powinniśmy się cieszyć z dużej emisji CO2 ze spalania węgla (zgadnij czyje to słowa).
@ZjedliMiRogale: Pewnie krula, jednak jakbyśmy byl8 bogatsi stać by nas było na elektrownie jądrowe, fotowoltanikę (nawet prywatnie), Polaków byłoby stać na hybrydy i auta elektryczne. Obecnie większość rodaków jezdzia autami dosłownie sprzed dekady. Jakość powietrza w miastach też by sie poprawiła. Sam sie pochwal czym jeździsz na co dzień, rowerem czy samochodem (do tego jakim). Czekam na konkrety.
@Kaczypawlak: Prius jest brzydki, w przyszłym roku planuję wymienić na ten sam model, ale nowszy i z napędem hybrydowym. Poza tym, nie pisałem nigdzie, że sam podejmuję działania, które prowadzą do redukowania emisji gazów cieplarnianych. Pisałem za to, dlaczego ich nie podejmuję ;)
@ZjedliMiRogale: Ale argument, bo "brzydki". Auris trż urodziwy nie jest. Tak walczysz ze zmianami klimatu jak grubas co wcina 3 zestawy powiększone z Mc i narzeka, że jest gruby. Żenujące, ja tam u siebie montuje panele słoneczne( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie walczę ze zmianami klimatu.


@ZjedliMiRogale: Nie wcale, a sam wcześniej to napisałeś;]

Zawsze kisnę jak pokażę ten film znajomemu prawactwu wojującemu z globalnym ociepleniem


@ZjedliMiRogale: Jak nie walczysz z nimi to powinno Ci wisieć jakie jest stężenie dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych w atmosferze. A tu ekologa dosłownie udajesz;]
sam wcześniej to napisałeś


@Kaczypawlak: gdzie?

Jak nie walczysz z nimi to powinno Ci wisieć jakie jest stężenie dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych w atmosferze


@Kaczypawlak: po raz n-ty piszę, że nie walczę, bo to bez sensu w obecnych realiach. To, że jeżdżę komunikacją miejską, to kwestia mojej wygody i korków w mieście.