Wpis z mikrobloga

@Micjur: To takie umowne i zależy od producenta. W Nikonie warto kupić body, które ma tak zwany "śrubokręt" - silnik do napędu autofokusa w starszych obiektywach. Pozwoli Ci to kupić starsze używane i zdecydowanie tańsze obiektywy i mieć w nich działający autofokus. W Pentaxie - zawsze można było podłączyć każdy obiektyw z systemu i wszystko co powino działać, działało W Canonie - nie wiem jak to wygląda.
@n3x337: AF czy AF-S? Mam właśnie D90 z kitowym 18-105 i strasznie skurczybyk ciemny jest. Szukam czegoś z większą przesłoną, i prawie jestem zdecydowany na 50mm f1.8, ale rozważam też 35mm
@srogie_zaskoczenie: za 1500 tylko używaną, mi się udało za 1800zł dorwać w idealnym stanie Nikona D7000 z 18-105 i gripem, przebieg 8000 klatek, z dowodem zakupu ze sklepu w Dubaju xd ale szukałem bardzo długo, na forum nikoniarze.pl pisałem, że chcę coś do około 1500 i powiedzieli, że jeśli mogę budżet do 2000 rozszerzyć to właśnie D7000 będzie najlepszym wyborem, na początu chciałem D90 mi zależało na dobrej jakości nagrywania, a
@srogie_zaskoczenie: kup coś tańszego, tak do 500-700 na start. Ja mam sony alphe i jest ok. Mam jeden dodatkowy obiektyw. Korzystam tylko na wakacjach żeby było ewentualnie co później kadrować i poprawiać. Ktoś napisze kup nikona a nie gównoalphe. Potem ktoś inny napisze ale standardowy obiektyw? jesteś prostakiem, kup za 3k to będziesz miał gówno bo dobry to od 10k. Kup coś taniego , ponoś trochę. Zobacz czy warto taką walizkę
@srogie_zaskoczenie: jak dla mnie kupowanie (nowej) lustrzanki w tej cenie to proszenie się o masochizm przy użytkowaniu i wylewanie łez przy wpychaniu oka w mały ciemny wizjer, już lepiej w tej cenie brać jakieś bezlustro (będąc fanem Olympusa pewnie polecił w tą stronę, ale chyba nawet PENy nie na tyle tanie, za to sensowną opcją wydaje się chociażby Sony A5000 w tej cenie)