Wpis z mikrobloga

@srogie_zaskoczenie: w tym budżecie czytałbym o bezlusterkowcach. Taki aparat też nie zawsze zabierzesz ze sobą a co dopiero full lusterko. Jak kupowałem to nex miał apsc i najlepszego kita na rynku więc kosił lusterka do 2500 tys jak chciał. Z wad to nie wszystkie opcje na body więc wolniej się co nieco ustawia. Ma full manuala więc jak chcesz focić burzę czy podziemia na statywie czy nie wiem f1 to dasz
@srogie_zaskoczenie: za 1500 to używana. 62 komentarze, więc nawet nie czytam czy już było i co oni tam napisali (szacując optymistyczne 10% sensownych komentarzy to możliwe, że jeszcze nie było).

lustrzanki szybko nie tanieją, moja kupiona z 8 lat temu dalej chodzi za 50% ceny (używana), więc dużo nie zbijesz, ale zawsze, czasem ktoś dorzuci przy okazji akcesoria, więc tyle dobrego.
@srogie_zaskoczenie z nowych to eos 100d z kitowym 18-55 STM zobacz na YT STM Lens video usera Jay jao dobry sprzęt na początek i fajnie filmuje autofocus cichutki a do tego canon cashback 215 pln czyli teraz za okolo 1500 byś miał. Dodatkowo eos 100d to najmniejsza lustrzanka na rynku na wycieczkę jak znalazl
@srogie_zaskoczenie: Z takim budżetem to kup Pentaxa który jest akurat w cenie, będziesz miał do dyspozycji piękne obiektywy do kupienia za niewielkie pieniądze na bagnet Pentaxa plus starocie na M42 z przejściówką za 20-50 zeta. @wielowitamin: Jak czytam Twoje doświadczenia, to właśnie w tę stronę proponuję. Najtańsze sensowne body plus DOBRE obiektywy. Nie ma sensu kupować body na start, jak nie będzie w budżecie kupna 50/1.4-1.8, czy jaki tam jest
@srogie_zaskoczenie: Jak widzisz - powyżej masz koncert życzeń - co Mirki chcieliby mieć. Lub też co mają. Dam Ci inną radę - kup to, co się Tobie spodoba. Od ewentualnych opinii masz fora w innych zakątkach internetu. A jak już będziesz miał sprzęt, to fotografuj, fotografuj i jeszcze raz fotografuj. W ten sposób określisz swoje potrzeby i będziesz wiedział gdzie dalej podążać.
Na koniec opiszę w skrócie wybór swojego pierwszego "porządnego"
@srogie_zaskoczenie: Canon 700D w podobnym budżecie.
Istotna kwestia to jeszcze to czy do filmowania czy do fotografowania. Jeśli tylko do fotek i jeśli zostajemy przy niepełnoklatkowym sprzęcie no to sobie poradzisz i śmiało coś w tej cenie znajdziesz dobrego dla Ciebie :)

Pamiętajcie wy mu radzący jakie ma założenia i jaki budżet.
@srogie_zaskoczenie: Znajomy polecił bezlusterkowca Canon eos M - znajdziesz nóweczke za 1449 zł z średniej klasy obiektywem. Używam i jestem mega zadowolony. Rozmiar compactu a parametry lustrzanki. Wykonuje świetne zdjęcia, zawiera trochę zbędnych bajerów które warto wyłączyć dla uzyskania większej kontroli nad fotografią. Wysokiej klasy tryb manualny, ma odczepianą lampę błyskową w zestawie co wg mnie jest jego super zaletą, bo po usunięciu lampy i użycia zestawowego obiektywu pancake mieści się