Wpis z mikrobloga

Halo #wroclaw
Czy coś się zmieniło przez ostatni rok w kwestii wynajmu mieszkania/pokoju?
Żyje sobie spokojnie już 6 rok i polubiłem to miasto. Mieszkałem natenczas w wielu lokalizacjach. Niestety aktualnie mieszkanie, które wynajmuje zostało sprzedane z powodu problemów finansowych właściciela i szukam nowego.
Przeglądam ogłoszenia i przeraża mnie #januszebiznesu, którzy oferują pokój za ponad 1k albo kawalerkę za 1,5k. Rozumiem, że wolny rynek (#korwin) ale jak żyć? Żeby te mieszkania były jeszcze w standardzie adekwatne do ceny.
Przy okazji poznałem nowe określenia w budownictwie: suterena, nyża czy moje ulubione: skandynawski styl lub minimalizm.
#gorzkiezale
  • 12
@gllodny: pokoj za 1k+ to #!$%@?, takich ofert widac najwiecej, bo janusze spamuja - nie chce sie sprzedac, stoi pusty i spam dzien w dzien... 650-800 to norma, powyzej tego to tylko jakis super standard lub lokalizacja.

Za to kawalerka za 1.5k nie tak zle
@Komornickus: 1,5k plus czynsz administracyjny i opłaty to moim zdaniem stanowczo za dużo. Gdzie tu na życie, na jedzenie i dojazdy ma zostać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pffflstlss: Szukam właśnie w normalnych cenach ale ciężko coś ogarnąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

**edit:
Jeszcze odkryłem "mikro apartamenty" całe mieszkanie wielkości 13-15mk2.
Czy coś się zmieniło przez ostatni rok w kwestii wynajmu mieszkania/pokoju?


@gllodny: Przyjechało 100 tys. Ukraińców (liczba z dupy), a oni muszą gdzieś mieszkać.