Wpis z mikrobloga

Chcę sobie zrobić prezent i myślę nad grą ekonomiczną. Przejrzałem wyprzedaże i wpadły mi dwie gry: Cities: Skylines oraz Simcity 4. Cities: Skylines warte 19 zł a simcity 15. Korci mnie Cities: Skylines ale mam starszego lapka i nie wiem czy utrzymam magiczne 30fpsów.
i5 4200u, 8GB RAM, GT740m, w10. Czy Cities: Skylines pociągnie na takim laptopie?
#gry #citiesskylines
  • 8
@Pioter83: wow, nawet na średnich. A gdybym dodał do tego dlc After Dark? Gdzieś czytałem, że przy którym dlc wymagania podskoczyły do góry. Grać będę na 720p (przyzwyczaiłem się na x1 ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@anthoris ja mam stacjonarne i3, 8GB, gtx650. Generalnie cities na średnich działa spoko ale przy większej populacji > 30 000 są przycinki no i długo się ładuje. Dodatkowo grę spowalnia zmiana dzień-noc. Ale też pewnie kwestia ile obiektów z workshopu jest załadowane (mam dużo) i czy są aktywowane inne motywy.
@onionspirit: Tak. Gra działa płynnie na miksie niskich z średnimi ustawieniami graficznymi. Zakupiłem tylko grę bez żadnych dlc. Gra wciąga (w sumie każda gra w podobnym stylu mnie wciąga simcity, tropico). Uczę się jej mechaniki więc większego miasta/ złożonego jeszcze nie mam ale jak dotąd żadnych niepokojących oznak spadku wydajności. Tylko laptop się nagrzewa ale jeszcze bez tragedii.