Wpis z mikrobloga

Moja narzeczona musi wyrobić sobie nową pieczątkę z numerem swojego telefonu, bo ministerstwo zdrowia wymyśliło sobie, że każdy pacjent ma mieć możliwość zadzwonić do swojego lekarza, gdy będzie miał problemy z dawkowaniem albo zajdą jakieś reakcje niepożądane. Za brak tego może NFZ dojechać karą 6k.

Czujecie to #!$%@?? CZUJECIE TO? Być w pogotowiu, oczywiście za frajer, bo ktoś ma problemy z lekami o 22. No ja #!$%@? xD

Oczywiście kupiliśmy jakiś nowy numer na kartę, #!$%@? do starego telefonu, po godzinach pracy bedzie sobie leżał idealnie wyciszony, a nawet w trakcie godzin pracy nikt nie bedzie go odbierał, bo ciagle jest multum pacjentów. W polskich realiach jednemu pacjentowi nie możesz przeznaczyć wiecej niż 15 min.

#!$%@? z tego kraju póki jeszcze faktycznie nie zamkną granic.
#bekazpisu #bekazpodludzi #medycyna #neuropa
  • 31
Czujecie to #!$%@?? CZUJECIE TO? Być w pogotowiu, oczywiście za frajer, bo ktoś ma problemy z lekami o 22.


@Ciuliczek: Tak wygląda życie w cywilizowanym kraju wy polskie cebulaki. Bycie lekarzem to misja a nie usługi od tej do tej. Widocznie w Polsce jak w lesie i nadal niektórzy tego nie rozumieją. Czasem wystąpią okoliczności, gdzie pacjent dla swojego dobra musi zadzwonić ale nie sądzę, żeby ją nękali 24/7.
@Ciuliczek: Spoko, to niech jej zapewnią służbowy telefon i kartę SIM, jak to jest w normalnej pracy. Nie wyobrażam sobie, żebym musiała ogarniać sprawy związane z pracą przy pomocy prywatnego telefonu xD A, no i wiadomo, co się robi ze służbówką po pracy - wyłącza ( ͡° ͜ʖ ͡°) A, no i jeszcze ważna informacja, jeżeli taki lekarz miałby być dostępny także przez telefon przez resztę dnia,
Bycie lekarzem to misja a nie usługi od tej do tej.


@MagnitudeZero: bycie lekarzem to usługa. Lekarz to człowiek. Lekarz ma mieć czas wolny jak każdy inny i móc go spędzać tak jak uzna to za wygodne aby kolejnego dnia mógł pracować.
W jaki sposób ma dobrze wykonywać zawód skoro jest na smyczy pacjentów 24/7 i ma pamiętać każdy przepisany lek. Jak taki człowiek ma lubić swoją pracę i dobrze ją
@Ciuliczek: mieszkam w Holandii. Lekarze maja podobne obowiązki. Ba, lekarz rodzinny ma odebrać o byle której i o ile nie krwawię, puchnę ani nie mdleję to mam do niego dzwonić przed pójściem do szpitala..