Wpis z mikrobloga

@grabsoon: Cholera, kupiliśmy teściowi zestaw kluczy. Liczę jednak na to że mu się spodobają, bo jak zobaczył jakiś czas temu moje, to mu się oczy zaświeciły :) Tu chyba problem polega na tym, że facet nie obrazi się na żonę jak cały dzień będzie musiał coś robić w garażu a kobieta to od razu hur dur jak to się mówi.
W sumie ja też bym się ucieszył z kluczy :) więc
@grabsoon: Przecież naprawianie własnego samochodu to nie jest jakiś obowiązek. Raczej takie rzeczy robią ludzie, których to pasjonuje. Więc teść dostał prezent związany ze swoim hobby.

A dawanie żonie patelni... No ehh, w różnych rodzinach różnie bywa, może po prostu tak macie, że dajecie sobie nawzajem domowe sprzęty. Ty jej patelnię, ona Tobie wiadro na śmieci albo żelazko. To jest bardzo sprytny pomysł, bo takie rzeczy i tak są w domu
@Justyna712: Karteczki jeszcze spoko, bo wymagają jakiegoś wysiłku, ale jakieś ubrania czy inne skarpety, to jakaś pomyłka. Na szczęście u mnie się prezentów nie daje, więc nikt nie ma problemu, że ktoś nie trafił.

@Marbarella: > Przecież naprawianie własnego samochodu to nie jest jakiś obowiązek

Auto to narzędzie pracy dla większości ludzi. Korzysta z niego cała rodzina taka jak z kuchni ... wyobrażasz sobie, żeby kobiet naprawiała samochód? Bo ja nie. A wyobrażasz sobie aby facet smażył coś na patelni .. bo ja tak.

I który prezent jest bardziej stereotypowy i powinen powodować zażenowanie?
@grabsoon: Ale chyba nie rozumiesz. Większość ludzi jednak nie naprawia własnych samochodów, tylko oddaje do mechanika. Jeśli teść robi to sam, to znaczy że się na tym zna i to lubi. Ergo, zestaw kluczy to prezent trafiający w zainteresowania obdarowanego.

Jeśli w domu oboje małżonków gotuje, nie jest to hobby żony, tylko zwykły codzienny obowiązek, a mąż kupił żonie w prezencie patelnię, to równie dobrze mógł kupić suszarkę do prania. Po
@grabsoon: Ogólnie to jak się kupuje komuś prezent to warto brać pod uwagę jego osobiste preferencje i to z czego by się ucieszyła, więc jak kobieta nie chce rzeczy do kuchni to nie kupuj - banalne, jak facet ma 2 lewe ręce to nie kupuj mu narzędzi, a jak lubi siedzieć w garażu pół życia i grzebać przy swoim aucie to klucze można mu kupić, nie wiem jak trzeba być #!$%@?