Wpis z mikrobloga

Najnowsze TL;DR z #sejm od godz. 16:20 do 18:30
Nigdy nie mów nigdy czyli WYDANIE SPECJALNE !
Sytuacja się tak zmienia że ja sam nie jestem w stanie przewidzieć kiedy uzbiera mi się materiał na następne TL;DR, więc wołam tak często jak to potrzebne. Z góry przepraszam jak uważacie że za często.
Poprzednie odcinki pod tagiem #tldr

18 grudnia, od godz. 16:20 do 18:30
Następnym mówcą na manifestacji Klubu Gazety Polskiej był Joachim Brudziński.
Poseł PiS powiedział m.in.
Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności.
Pozwolimy opozycji na demonstracje, ale nie pozwolimy na warcholstwo.
Nie pozwolimy na drugą nocną zmianę! (...)
Nie pozwolimy, by Tusk zjechał drugi raz z Brukseli. (...)
W jego wczorajszej wypowiedzi zabrakło jednego słowa "Panowie, policzmy głosy"! (...)
Daj Boże, żeby wszędzie na świecie dyktatury wyglądały tak strasznie, jak to opisuje opozycja

Joachim Brudziński wiążę także chwilowe zakłócenia dosyłu MUX-3 na którym znajdują się kanały TVP nadawane przez Emitela z wystąpieniem premier Beaty Szydło i działaniami na szkodę PiS.
Manifestacja Klubów Gazety Polskiej pod Pałacem Prezydenckim zakończyła się przed godz. 18.
Manifestacja opozycji i KOD pod Sejmem również dobiegła końca w okolicach godz. 18 ale ludzie nadal zostali pod Sejmem.
Protestujący posłowie .Nowoczesnej i PO nadają transmisje na Facebooku i Periscope z Sali Posiedzeń, można z nimi taporozmawiać a także odpowiadają na pytania.
Według portalu wPolityce.pl opozycja planuje wprowadzić do sejmu bojówki KOD, planuje też okupacje Sejmu, palenie opon i barykady przed parlamentem.
Nadal czekamy na spotkanie Schetyny z prezydentem Dudą, ma się odbyć o godz. 19:30.

KRAKÓW, ale pośrednio powiązane z tymi wydarzeniami.
Dzisiaj ok godz. 18 na Wawelu pojawił się Jarosław Kaczyński i Ryszard Terlecki.
Jarosław Kaczyński przybył do Krakowa z comiesięczną wizytą na grób małżeństwa Kaczyńskich.
Ktoś wyświetlił na murach Wawelu projektorem "Idź pan do diabła"
Na Wawelu zebrała się grupa protestujących która utrudniła przejazd Ryszardowi Terleckiemu. Na miejscu jest obecna policja, dzięki czemu Terlecki wjechał.
Protestujący położyli się na wjeździe i nie wpuszczali samochodu Kaczyńskiego na Wawel. Musiała interweniowac policja i usuwać protestujących siłą.
Dopiero ok. 18:15 udało się wjechać Kaczyńskiemu na Wawel, ale protestujący nadal zostali pod murami Wawelu.

Opinie:
Joachim BrudzińskI (PiS): Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności
Bronisław Komorowski: Każda mediacja i każda aktywność prezydenta jest pożyteczna

Linki:
Wyjaśnienie zakłóceń sygnału TVP przez Emitela:
http://www.emitel.pl/aktualnosci/aktualnosc-pojedyncza/?tx_ttnews%5Btt_news%5D=76&cHash=9964ddbf49aae6b1ac323cb8045b164b

Następne wydanie TL;DR nie wiem kiedy, zależy jak się rozwinie sytuacja.

#sejm #tldr #afera #4konserwy #neuropa #bekazpisu #polityka
  • 81