Wpis z mikrobloga

Najnowsze TL;DR z #sejm od godz. 13:50 do 16:20
To już ostatnie wydanie dzisiaj bo już nic się raczej nie wydarzy, dzięki za śledzenie i przepraszam za zbyt częste wołanie, ale tego materiału jest naprawdę sporo i jak chciałbym zrobić jedno wydanie to zabolałby was palec od scrollowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poprzednie odcinki znajdują się pod tagiem #tldr

18 grudnia, od godz. 13:50 do 16:20
Według stanu na godz. 16:00 nadal trwa manifestacja KOD pod Sejmem
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zajęło głos w.s. wolności mediów w Sejmie.
Prezydent Duda spotka się z Grzegorzem Schetyną z Platformy Obywatelskiej o godz. 19:30.
Ok. godz 15:20 dobiegło końca spotkanie Pawła Kukiza z prezydentem Dudą.
Do czasu oddania tego wydania do publikacji sam Paweł Kukiz nie powiedział o czym rozmawiał z prezydentem.

Po godzinie 15:30 odbył się brefing rzecznika Prezydenta Andrzeja Dudy o spotkaniach z opozycją. Trwał 10 minut.
Podczas brefingu Marek Magierowski poinformował że:
Prezydent jest zadowolony z przebiegu rozmów i tego że marszałek zaprosił wczoraj przedstawicieli redakcji.
Rzecznik powiedział że Paweł Kukiz poruszył te same tematy co lider Nowoczesnej i lider PSL.
Prezydent poprosił o analizy prawne w.s. przeniesienia obrad do sali kolumnowej.
Prezydent chce generalnie zahamować eskalację sporu.

Od godziny 15:00 pod Pałacem Prezydenckim powoli zaczęli się zbierać protestujący z Klubów Gazety Polskiej
Krótko przed godziną 16, Krakowskie Przedmieście szczelnie wypełniło się demonstrującymi swoje poparcie dla obecnej polityki rządu. Niestety nie dysponuje dokładną liczbą osób która przyszła na to zgromadzenie.
Ta manifestacja odbywa się pod hasłem ''Przeciw próbie zamachu stanu przez ubeków, komunistów i aferzystów'' (za TVP Info) i ''W obronie demokracji'' (co skandują manifestanci)
Jak podaje TVP Info manifestanci z Klubów Gazety Polskiej przyjechali m.in z Elbląga, Lublina, Mińska Mazowieckiego, Dąbrowy Górniczej, Ostrołęki i Konstantynowa,
Na demonstracji Klubów Gazety Polskiej przemawiał m.in Adam Borowski, działacz opozycji z PRL
Powiedział m.in:
Będziemy tej władzy bronić.
Precz z komuną.
Kraj jest stabilny i ma rząd który posiada demokratyczny mandat.
Demonstrujący odczytali list do prezydenta Andrzeja Dudy w którym wyrazili wyrazy współczucia dla obecnej sytuacji i wyrazy swojego poparcia dla rządu i prezydenta.

Rzecznik PiS Beata Mazurek powiedziała że że nie ma podstaw prawnych do reasumpcji piątkowego głosowania i zwoływania posiedzenia na 20 grudnia, jak chce tego opozycja.

Oprócz tego są też nowe opinie:
Lech Wałęsa: Od początku PiS łamie reguły prawa, proponuje metody rodem ze średniowiecza ; Jestem gotów stanąć na czele i pokierować opozycją, ale muszą mnie słuchać
Adam Borowski: Kraj jest stabilny i ma rząd który posiada demokratyczny mandat.
Kazimierz Michał Ujazdowski (PiS): Mam bardzo krytyczną ocenę działań kierownictwa PiS

Linki które mi podrzuciliście:

Oświadczenie Wojciecha Diduszko - jednego z protestujących w nocy z 16 na 17 grudnia:
https://www.facebook.com/wojciech.diduszko/posts/10210497139979024?pnref=story

Joanna Mucha twierdzi że ona i inne posłanki PO zostały ''poturbowane i pobite'' przez Straż Marszałkowską:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/joanna-mucha-zostalam-poturbowana-pobita-przez-straz-marszalkowska/wd8ldgz

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wczoraj wieczorem zabrało głos w sprawie ograniczeń narzucanych przez PiS:
http://sdp.pl/informacje/13614,deklaracja-stowarzyszenia-dziennikarzy-polskich,1482004028

Następne TL;DR prawodpodobnie jutro. W nim z znajdzie się relacja ze spotkania Grzegorza Schetyny z Andrzejem Dudą które odbędzie się o 19:30 i to co się wydarzy dzisiaj późnym popołudniem.

Dziękuję za uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#sejm #tldr #afera #4konserwy #neuropa #bekazpisu #polityka
  • 51