Wpis z mikrobloga

Zmotoryzowanym z #bialystok chciałbym tylko przypomnieć, że w Polsce obowiązuje coś takiego jak Kodeks Drogowy. Pierwsza wzmianka o ruchu pojazdów jest tu kluczowa:

RUCH DROGOWY

Rozdział 5 - Ruch pojazdów

Oddział 1 - Zasady ogólne

Art. 16.
1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

http://kodeks-drogowy.org/ruch-drogowy/ruch-pojazdow/zasady-ogolne

To co się dzieje na drogach, gdy spadnie lekki nawet śnieg to jest jakiś dramat... Wszyscy lewym pasem, oprócz paru dosłownie osób jadących prawym.

  • 7
@cys1o: I co ci przeszkadza, że jadą lewym pasem skoro prawy masz wolny i możesz robić co chcesz? jedyne wytłumaczenie jest takie, że też jedziesz lewym, a ci przed tobą jadą za wolno wg. ciebie.
@tacky: Przeszkadza mi to, że po to są stworzone jakieś zasady ruchu, aby się do nich stosować. Równie dobrze mogę jechać pod prąd wg Ciebie, bo co mi to przeszkadza. Jakby wszyscy stosowali się do zasad, to nie byłoby aż takich korków i ruch byłby o wiele płynniejszy. Na lewy pas zjeżdżam tylko wtedy, gdy chcę kogoś wyprzedzić lub coś ominąć, co nie oznacza, że przekraczam prędkość. Jeżeli ktoś jedzie 30km/h