Wpis z mikrobloga

Wykopki potrzebuje Waszej pomocy! Jestem troszkę samotny i chciałbym kupić sobie zwierzaczka. Niestety dużo pracuję i nie ma mnie w domu po 10 godzin dziennie czasem więcej. Chciałbym kupić zwierzaka, który nie będzie cierpiał z powodu samotności. Bardzo proszę doradźcie coś ;c

#samotnosc #zwierzaczki #pytanie
  • 121
  • Odpowiedz
@cr6d made my day XD Ale to prawda, czasem jak człowiek zmęczony to zwariować można jak kot dostaje glupawki po północy albo nad ranem. A co dopiero jak są dwa... przerabiałam to
@zmudeg bądź przygotowany, że kot jak i jakikolwiek gryzoń może Ci czasem utrudnić sen. Ja mam psa, kota i myszoskoczki i mam chyba zaczątek nerwicy (ʘʘ) Ale kocham je jak swoje
  • Odpowiedz
@zmudeg Nie kupuj parki chomików. Roborowskie są stadne i trzeba kupić co najmniej 3 ale one są do oglądania. Syryjskie i dzungarskie są samotnikami, tej samej płci się zagryzą a parka będzie się #!$%@?ć co kilka dni i będziesz musiał kupić dwie klatki.

Miałam hodowlę chomików, zaufaj mi. Obecnie 3 lata temu kupiłam dżungarskiego. Nie śmierdzi, w przeciwieństwie do syryjskich i lubi się tulić. Jak go dobrze wychowasz to zastąpi większe
  • Odpowiedz
@zmudeg: Na pewno nie świnkę morską bo one jak są za długo same to stają się osowiałe (chyba że masz dwie), szczur niby spoko ake też się przywiązuje potrafi piszczeć i czekać aż się go weżmie na ręce po powrocie.
Kot wbrew pozorom też trochę uwagi potrzebuje ale wystarczy mu jak poleży obok i będzie głaskany (ale koty źle znoszą wakacyjne wyjazdy opiekuna koedy ktoś inny ma się nimi opiekować
  • Odpowiedz
@Bzionek: Generalnie są królikami bezklatkowymi tylko są w trakcie procesu zaprzyjaźniania. Czy klatka 120cm jest mała? Polemizowałbym :) Wiesz, ja dla swoich i fundacyjnych królików robię wiecej niż dla siebie więc spokojnie. Łap plusa za czujność. :)
  • Odpowiedz
@zmudeg: Załóż nieduże akwarium. Nic tak nie uspokaja po całym dniu roboty jak chwila popatrzenia na pływające rybki :) Raz na dwa tygodnie trzeba porządek w akwa zrobić i już.
  • Odpowiedz