Wpis z mikrobloga

Opowiedzcie o tym, jak wyglądała wasza droga nauki angielskiego, az doszliscie do poziomu w ktorym mogliście w miare swobodnie porozumiewac sie z innymi ludźmi, rozumieć gadanie w filmach i tekst czytany

#angielski #naukaangielskiego #jezykiobce
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sonep:
Gry ze słownikiem na kolanach
Dużo internetu typu reddit, 4chan
Seriale z ang. napisami
Książki po angielsku

No i gdzieś tam w tle pałętały się lekcje w szkole.
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Ja nie moge uczyc sie z seriali ani filmow, bo śa za dlugie i wkurzam sie, ze nic nie rozumiem. Oglądam krotkie filmiki z napisami, albo jakies krotkie kreskowki z prostym językiem, oprocz tego przeszedlem duolingo i ostatnio tez zacząłem słuchać konwersjacji audio z napisami na telefonie
  • Odpowiedz
@sonep: słuchanie/ oglądanie kanałów na yt. Osluchujesz się z językiem codziennym, ale ważne jest znaleźć coś w temacie co Cię interesuje. No teoche banał, wiem :) Osobiście polecam kanał DW English. Takie max. kilkuminutowe o różnych rzeczach od od polityki przez ekonomię po ciekawostki.
  • Odpowiedz
@sonep: Od 6 roku życia miałem komputer i gry na nim, głównie po angielsku. W drugiej klasie podstawówki korepetycje, bo w szkole tylko niemiecki. Ciągłe granie na komputerze i przeglądanie internetu. Od około 14 roku życia World of Warcraft. Język przyszedł sam, wchłaniałem go jak gąbka. W wieku 15 lat mogłem swobodnie już rozmawiać po angielsku. Wcześniej bardzo mało mówienia, głównie książki i rozwiązywanie zadań na angielskim (pochwalę się, na
  • Odpowiedz
@sonep: daje, ale jeśli śledzisz tekst. uczysz się popularnych zwrotów, slangu, trudniej wyłapać poszczególne słowa, więc też się tego uczysz. potem możesz sobie na przykład włączyć piosenki, których słuchałaś gdy nie rozumiałeś wcześniej i porównać różnicę. oczywiście nie na drugi dzień, musisz być cierpliwy, dobrze się osłuchać. filmiki na yt też pomagają dx
  • Odpowiedz