Wpis z mikrobloga

Opowiedzcie o tym, jak wyglądała wasza droga nauki angielskiego, az doszliscie do poziomu w ktorym mogliście w miare swobodnie porozumiewac sie z innymi ludźmi, rozumieć gadanie w filmach i tekst czytany

#angielski #naukaangielskiego #jezykiobce
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sonep: Mój niebieski tylko grał i oglądał filmy i biegle śmiga.
Ja miała wykupywane prywatne od małego (ale to były początki, później jak zaczęłam mieć 13 lat miałam okres buntu i tylko na tych lekcjach byłam fizycznie), niby coś w szkole (ale tego można nie liczyć). Teraz jestem w Anglii i po połowie roku z rozumieniem dialogów w filmach raczej nie mam problemów (chociaż zależy od aktora i też muszę
  • Odpowiedz
@sonep: Podstawy języka wystarczą i reszty się domyślasz. Tak to działa w grach. Nie musisz mieć mega znajomości języka, żeby zacząć, wystarczy podstawowy poziom. Przenikasz w język po prostu. Jeśli chodzi o rozmowy to jako ciekawostkę powiem, że kiedyś byłem w szwedzkiej gildii w WoWie. Na początku nie rozumiałem nic z tego co mówią, ale po jakimś czasie zacząłem kojarzyć to jak się wysławiają w jakim tonie itd., że zacząłem
  • Odpowiedz
@sonep: Mi bardzo pomoga czytanie o gramatyce po angielsku i sprawdzanie słów w słowniku angielsko-angielskim (bo masz również podane użycie słów w przykaładach!). http://dictionary.cambridge.org/ To bardzo ułatwia zapamiętywanie. A do tego oglądanie filmików na yt gdzie wypowiadają się zwykli ludzie językiem nie zawsze formalnym
  • Odpowiedz
Co prawda?


@sonep: to że nauczyłem się angielskiego od zera (bo w szkole przez cały czas niemiecki) do poziomu "matura podstawowa na 100%" gadając po angielsku z innymi graczami w peja.
  • Odpowiedz
@sonep dla mnie bardzo pomocne było ustawienie angielskiego gdzie się tylko da. Telefon, Windows, gry, programy. Seriale/filmy zawsze z napisami. Każde słowo którego nie rozumiałem to zapisywalem.
  • Odpowiedz
@sonep: w rozumieniu mi bardzo pomogło oglądanie filmów z napisami. Generalnie to otaczaj się językiem nawet jeśli nie rozumiesz, co mówią to słuchaj, zaczniesz wyłapywać co raz więcej. Gadać sie nauczyłem w pracy z zachodnimi klientami. Generalnie najlepsza metoda nauki jaką trafiłem to metoda Birkenbihl.
  • Odpowiedz
@sonep: większości domyślasz się z kontekstu, z tego co się dzieje w grze. Jak jakiś koleś z niskim hp drze jape "heal me" to raczej wiadomo o co mu chodzi nawet jak nie znasz ani słowa. Jak czegos nie rozumiałem to google translate. Z czasem coraz rzadziej trzeba było zaglądać w translate.
  • Odpowiedz