Wpis z mikrobloga

  • 680
Witajcie :) parę dni nie pisałem także dziś napisze co się działo w ostatnim czasie. Także zaczynając od pracy wszystko git. Do wczoraj pracowałem po 8 godzin dziś mam wolne. W tym czasie co nic nie pisałem nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego w pracy . Jednego dnia po pracy spotkałem się z kolegą jednego z Mirkow, pomógł mi ogarnąć aldi talk. Na wykopie @Vincenzo napisał o tym że tam jest 5gb neta za 15 euro i rzeczywiście necik śmiga aż miło :-) W piątek pojechałem do tego miejsca gdzie będę mieć spanie, podpisaliśmy umowę, dostałem klucze i papiery do zameldowania w ratuszu. W przyszłym tygodniu ogarnę meldunek :-) Była trochę śmieszna sytuacja bo gość chciał mój numer telefonu, a ja do niego ze nie znam bo wczoraj zmieniałem i żeby wziął wpisał swój numer i do siebie zadzwonił. A zapomniałem że chłopaki dali mi jego numer i miałem go zapisanego jako "Zydek" ( bo taka ma ksywe Xd) trochę się krzywo spojrzał ale git Xd. Generalnie powiem wam że tam to jest tak jak by jedno mieszkanie podzielone na 3 pokoje z dwoma łazienkami i sporym salonem. W tym miejscu razem mieszka 8 osób z czego w trójkę mamy pokój i to taki spory, około 25-30 metrów. Generalnie bardzo mi się tam podoba, wszystko nowe i wykończone, chata na bardzo wysokim standardzie. Jak tam będę to wrzucę wam fotki. Wczoraj spotkałem się z użytkownikiem @saperq i jego żona w Ikei. Mirek przywiózł mi Dwie siatki ubrań i przysmaki od żony bigos i dzemik. dżem bardzo dobry, a bigos jutro będę przed pracą szamac bo tutaj nie mam jak podgrzać :-). Generalnie spotkanie bardzo miłe, trochę pogadaliśmy i ubrania w 90% na szczęście pasowały na mnie :-) Mocno mi to tylek ratuje bo miałem ich bardzo mało, także jeszcze raz serdeczne dzięki @saperq Co do kasy stoję dobrze, zostało mi 320 euro. 300 dałem za spanie, kupiłem też torbę podróżna, jedne spodnie, garnek, patelnie, sztućce, talerz, kubek, proszek do prania i płyn do płukania :-) z takich rzeczy co nie były mi niezbędne pozwoliłem sobie na słuchawki do telefonu za 4 euro w media Markt. Dziś miałem w planach pojechać do poczdamu pozwiedzać, ale jeszcze gardło mnie boli więc siedzę w hostelu i mam nadzieję że szybko przejdzie. Myślę nad tym by obejrzeć sobie dziś skoki narciarskie, ale nie wiem czy złapie stream. Także sytuacja u mnie jest mocno stabilna, jestem już samo wystarczalny. Mam wszystkie potrzebne produkty i ubrania, środki finansowe zabezpieczone do wypłaty, zostało mi jedynie spokojnie pracować i wszystko z czasem mi się wyprostuje. Na zdjęciu klucze do nowego lokum :-) Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :-) #kurakberlin #berlin #emigracja
kurakao - Witajcie :) parę dni nie pisałem także dziś napisze co się działo w ostatni...

źródło: comment_WIHK3r7ulnNCIARToLloXa07QyAwrhNP.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 5
@Innvandrer punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :-) Na początku odrzucalem pomoc finansowa bo bez pracy miałem co tu zjeść i gdzie spać, pieniądze nie były mi potrzebne na ten czas, bo to by było poprawienie mojego bytu doraźnie nie dlugofalowo. Później jak już była praca to poprosiłem, by mieć jakieś warunki ku temu by życ. Pomoc okazała się na tyle hojna, że miesiąc wcześniej mogłem wynająć sobie miejsce do spania.
  • Odpowiedz
@kurakao: kazdy ma swoj punkt widzenia, racja. No coz, dobrze, ze sie postanowiles w koncu ogarnac, mysle, ze po roku w Niemczech bedziesz zupelnie innym czlowiekiem, byc moze juz bez dlugu. Grunt to wyciagac wnioski z bledow. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@kurakao: cieszę się, że Ci AldiTalk podpasował. A co do języka, to idź do jakiejś szkoły i powiedz, że chcesz robić kurs integracyjny i poproś o wniosek do BAMFu. Możesz dostać dofinansowanie i za godzinę nauki niemieckiego zapłacisz ok. 1,20€.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Vincenzo dzięki za podpowiedź :-) to dopiero temat na luty. Ustabilizuje mi się sytuacja z kasą, w pracy nie będę mieć zapierdzielu i będzie czas na naukę. Teraz mogę żałować że od podstawówki nie trafiłem do klasy "niemieckiej" bo jak bym znał ten język tak jak angielski to miałbym znacznie więcej możliwośći
  • Odpowiedz
  • 1
@kurakao tak czytam Twoja historię i jestem pod wrażeniem postępu w sprawie. Powiedz mi proszę, na co w Polsce pożyczyłeś 15 tysięcy?
  • Odpowiedz
miałem w planach pojechać do poczdamu pozwiedzać


@kurakao: W sanssouci większość rzeźb schowanych w drewniane pudła na zimę, chociaż park można zwiedzić.
Daj znać to skoczymy na jakieś żarcie :-)
  • Odpowiedz