Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Życie zryło mi banię. Ludzie są w większosci nieprzyjaźni, szanują Cię głównie wtedy jak masz wysoką pozycję społeczną. Lubienie ludzi za charakter konczy się na studiach. Potem jest prawo dżungli. Pieniądze, kto ma dom, kto ma mieszkanie a kto wynajmuje - hierarchia. Kto ma bogatego faceta, kto ma biednego a kto nie ma wcale - hierarchia. Kto ma zdolne dziecko, kto ma niezdolne dziecko - hierachia. Stare kobiety chwalą się stanowiskami dorosłych dzieci i z wielką dumą mówią "Mój Euzebiusz jest lekarzem!" "Moja Franciszka ukończyła cztery fakultety i ma wielki dom i męża adwokata!" i chodzi metr nad ziemią z dumy i poczucia wyższości nad kobietami, których dzieci są "tylko" kasjerkami albo nie mają pracy. Ludzie z wszelkimi problemami psychicznymi, alkoholizmem są traktowani jakby to była ich wina. Słabości się zakopuje i nie pokazuje nikomu bo wstyd. Jest też cos takiego, że większosc ludzi żyje na granicy wściekłości. Mała głupota wystarczy by wylali całą frustrację. Ktoś się pomyli, np pani w okienku, która pracuje drugi dzień zrobi coś źle to mnóstwo ludzi uzna to za świetną okazję by wylać na nią całą zgromadzoną żółć. Nie chcę widzieć tak świata, ale taki obraz się jawi. Są wyjątki, są fajni ludzie i ich wręcz kocham, bo bycie normalnym wymaga dużej niezależności i taki człowiek jest wręcz wybitny w porównaniu z resztą. Jak mu się udaje nie krakać jak wrony? To chyba świętość:D #gorzkiezale #feels #szaroburoiponuro

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: To buduj nowe społeczeństwo. Nie wiem co jest śmieszniejszym okresem nie zauważanie tego czy następny w którym się o tym #!$%@?, mądrzy, teoretyzuje a i tak nie dostrzega źródeł tych zachowań. Wydajesz mi się w tym momencie wyglądać jak człowiek który zauważył że masa osób umiera w wypadkach samochodowych i chce zakazać jazdy autem. To społeczeństwo ma takie wady ale ma inne duże plusy których najwyraźniej nie zauważasz albo nie
@Twinkle
Wina tak samo jego jak wina Kasi, że ma depresję. Tendencje do nadużywania czegokolwiek biorą się z genetyki, wychowania i środowiska w jakim się dorastało. Nie żeby to w jakikolwiek sposób miałoby go ratować od konsekwencji jego czynów.
@AnonimoweMirkoWyznania: Sama prawda w tym co napisałeś. To są takie ogólne kompleksy które ma większość społeczeństwa.Gardzę tym tak mocno jak cholera.Szczególnie że dużo z tych rzeczy gówno znaczy, bo 55m^2 na kredyt 40 letni to żaden sukces.Jestem wdzięczny światu za to że mam wystarczające doświadczenie żeby wiedzieć jak cięka jest ta granica między pseudo-sukcesem a pseudo-nieudacznictwem i mieć to głęboko w dupie. Pozdrawiam.