Wpis z mikrobloga

1. Jedź na rozmowę o prace z rana
2. Zdecyduj się jechać pociągiem, żeby ominąć korki
3. Pociąg jedzie tylko 18 minut
4. Stacja pkp obok zakładu pracy #wygryw
5. Pociąg robi sobie 20 minut opóźnienia
6. W sumie jedziesz 38 minut
7. Spóźniasz się na rozmowę
8. Słyszysz, ze jesteś niepoważny
9. Nie dostajesz tej pracy
10. Umierasz z głodu
11. Pkp ty #!$%@?

#pkp #rekrutacja #truestory
  • 39
@kozi:
1. Czekasz na kolejnego kandydata
2. Czekasz i czekasz bo miał być o 8:00
3. Wszyscy wcześniejsi przychodzili 15 minut przed czasem #przegryw i siedizeli w korytarzu
4. Patrzysz jak przychodzi gościu spóźniony z miną jakby miał wyjebke. #wygryw
5. Ta myśl że chyba jest dobry i ma dużo ofert może sobie pozwolić na takie zachowanie.
6. Podejmujesz decyzję że bierzesz w ciemno bo widać że gościu konkretny :D
@qwertyu: Chciałem uniknąć korków i się nie spóźnić. Trasa autobusu prowadziła przez centrum. Wcześniejszy pociąg był dużo za wcześnie
Po spóźnieniu trzeba zażartować. Mi zdarzyło się dwa razy spóźnić na rozmowę. Raz powiedziałem "Przepraszam za spóźnienie, ale Warszawa skutecznie oducza punktualności". A innym razem "Mam nadzieję, że oferujecie dobre pieniądze, bo lokalizację macie tragiczną".

Ludzie czekając na spóźnioną osobę spodziewają się, że będzie przepraszać i cicho przyjmować krytykę jaki to jesteś niepoważny. Jak wejdziesz na luzie, sypniesz żartem, to wybijasz ich z rytmu. A że muszą coś odpowiedzieć to nawiążą do
@kozi: Ja kiedyś miałem podobną sytuację, ale dojeżdżałem samochodem i po prostu zadzwoniłem do HR 20 minut przed, że jestem tu i tu i że korki mocno i że prawdopodobnie się spóźnię.

Zawsze dobrze jest poinformować niż nie robić nic, bo im zależy na tym żebyś był komunikatywny. Co więcej później dostałem tam ofertę pracy mimo 15minutowego spóźnienia.
Ta myśl że chyba jest dobry i ma dużo ofert może sobie pozwolić na takie zachowanie


@Lesbijska_mewa: z doświadczenia wiem że lepiej mieć słabego, konkretnego człowieka niż bardzo dobrego dupka. Taki będzie wielokrotnie zawodzil w najważniejszych chwilach