Wpis z mikrobloga

Witam, TenisFlesz numer 039. Standardowo zapraszam na stronę - TenisFlesz 039, 08/12/16. Dobre GIFy z IPTL, więc można zaglądać. Dla leniwych, tekst poniżej.

→ Maja Chwalińska nie zatrzymuje się. Polka w 1/8 Orange Bowl,
→ „Showtime” w IPTL. Świetne GIFy z Singapuru. (wideo)

→ Maja Chwalińska już w 1/8 Orange Bowl, bez problemów. Polka w R2 łatwo poradziła sobie z Kanadyjką, Leyne Sleeth, 64 63 i szybko awansowała do kolejnej rundy.

W walce o ćwierćfinał zagra z Mihaelą Marculescu. 16-letnia Rumunka najwyżej notowana była na #85 miejscu w rankingu juniorskim. W tym roku tylko raz próbowała swoich sił w imprezie seniorskiej, ale bez powodzenia.

Mecz już dzisiaj, jako drugi na korcie #6. Livescore dostępny TUTAJ.

→ Jeszcze o rozstaniu Novaka Djokovica i BB. Niemiec nie pozostawał długo bezrobotnym. Niemiecki EuroSport ogłosił, że Becker wróci do swojej dawnej pracy i będzie ekspertem tej stacji podczas turnieju Australian Open.

Zdjęcie/filmik na TenisFlesz.pl


W sieci od wczoraj można typować, kto zostanie kolejnym trenerem „Nole” na pełen etat. Największe szans ma Agassi, McEnroe i Rafter. Wsród nazwisk „niemożliwych” m.in. Roger Federer i Toni Nadal.

Zdjęcie/filmik na TenisFlesz.pl


→ Kibice tenisowi dzielą się na tych, dla których Nick Kyrgios jest nadzieją dyscypliny na najbliższe lata i na tych, którzy nie wpuściliby go w pobliże jakiegokolwiek kortu. Jedno jest pewne, z Australijczykiem, „tour” nigdy nie będzie nudny.

Podczas ostatniej konferencji organizowanej przez firmę Tommy Hilfiger, którą reklamuje Rafa Nadal, Hiszpan powiedział dziennikarzom, że według niego, Kyrgios jest zawodnikiem o największym potencjale i odpowiednio podejdzie do wszystkiego, będzie czołowym zawodnikiem na lata.

Na reakcję Nicka nie trzeba było długo czekać. Kyrgios odpowiedział na artykuł na Twitterze, dopisując: „Zgaduję, że Nadal nie rozumie, że jestem beztalenciem do niczego (milion emotikonek)”. Nick.

Nicholas Kyrgios
I guess Nadal doesn't understand that I'm a waste of talent https://twitter.com/livetennis/status/806406894625529856

→ IPTL może i ma w tym roku beznadziejną, jak na pokazówkę, obsadę, a niektóre nazwiska mogłyby przyciągać kibiców na Challengery, a nie na halę w Singapurze, ale GIFy wychodzą rewelacyjne. Z wczoraj.

Niesamowita akcja deblowa w meczu Baghdatis/Melo v Cuevas/Nestor.

Zdjęcie/filmik na TenisFlesz.pl


Melo, trick z kieszenią.

Zdjęcie/filmik na TenisFlesz.pl


A to wcześniejsze. Najgorszy match point w historii. Kiki Bertens, przy stanie 25-25 i decydującym tie-breaku, podczas piłki meczowej, zapomniała, że nie może złapać piłki po złym wyrzucie podczas serwisu.

Zdjęcie/filmik na TenisFlesz.pl


→ Kimmer Coppejans od przyszłego sezonu będzie współpracował z Xavierem Malisse. Młody Belg w wywiadzie z belgijskim portalem przyznał, że potrzebował zmiany i trenera na pełen etat, a obecnie poszukuje jeszcze asystenta. Inwestuje w siebie.

„Zawsze byłem w bardzo dobrych relacjach z Johanem Van Herckiem, Rubenem Bemelmansem i Joris De Loore, ale ten system wspólnych treningów się dla mnie nie sprawdził. Chciałem treningów indywidualnych i znalazłem Xaviera. Będzie ze mną podróżował na wszystkie turnieje, a w najbliższym czasie chcę jeszcze znaleźć asystenta.”

„Trenowaliśmy z X-manem testowo przez ostatnie trzy tygodnie. Byliśmy umówieni na sesje treningowe w USA. Nie obawiam się tego, że Malisse nie osiągnął wielkich sukcesów z Rubenem i Kirsten (Flipkens). Znam całą sytuację i w pełni wierzę we wspólny sukces. Wiele osób myśli, że jest on „bad boyem”, ale to nieprawda.”

→ Organizatorzy turnieju w Buenos Aires, który odbywa się w lutym, zapowiedzieli, że myślą o zmianie nawierzchni na twardą w najbliższych latach.

Chcieliby w ten sposób zachęcić do przyjazdu lepszych zawodników, wzorując się na decyzji organizatorów imprezy w Acapulco, która przyniosła pozytywne rezultaty. Inna kwestia, że ATP prawdopodobnie zacznie blokować tego typu pomysły, żeby zachować turnieje rozgrywane na cegle.

#sport #tenis #tenisflesz