Wpis z mikrobloga

  • 475
Witajcie :-) Kolejny dzień, kolejne informacje z linii frontu. Także wczoraj po pracy poszedłem do post banku wybrać pieniądze, było razem 260 euro. Już trochę wydałem bo kupiłem bilet na 7 dni, pokój w hostelu na 3, nożyk do cięcia kartonów do pracy, długopis, spray do butów by nie smierdzialy (@brudny) polecił i działa zajebiscie, ciutke jedzenia za 2 euro i zostało ponad 180 euro. Później poszedłem zobaczyć się z koleżanką jednego z Mirkow która ogarnęła mi pranie. Trwało to około 2h i w międzyczasie rozmawialiśmy, bardzo sympatyczna dziewczyna. Po powrocie do hostelu zadzwonił do mnie użytkownik @gregu- i pogadaliśmy o mojej sytuacji, zapytał się ile mi brakuje by wynająć stałe miejsce do spania to podałem mu kwotę 120 euro po czym stwierdził że mi to wyślę. Także jeżeli przelew dojdzie, to będę mógł spadać na kwaterę!! :-) Wczoraj też kilka osób porobiło przelewy na parę euro więc jak się uda nazbierac na pokój reszta będzie na jedzenie i kupię gdzieś po taniosci rzeczy potrzebne mi do mieszkania, typu jakiś talerz, garnek, patelnie.Po rozmowie z @gregu- od razu usunąlem i wstałem o 3'30. Generalnie jest mocno lipa bo wstałem chory. Mam gorączkę i boli mnie gardło (na szczęście kataru nie mam) . W poprzedniej pracy w Polsce na półtorej roku ani razu nie byłem na l4, i tutaj też nie będę bo wiem jak się to skończy :-) Trzeba zacisnąć zęby i zapierdzielac. Po pracy kupię coś na ból gardła i aspiryne by gorączkę zbić. Mam nadzieję że dużo to nie będzie kosztować. I później szybko do łóżka i nigdzie się dziś nie ruszam. W razie co to mogę zapewnić że nawet jak bym miał 40 stopni gorączki to do pracy zawsze pójdę, trzeba po prostu wytrzymać :-) Dziś fotka z tramwaju, która nie przedstawia nic szczególnego :-) #kurakberlin #berlin #emigracja
kurakao - Witajcie :-) Kolejny dzień, kolejne informacje z linii frontu. Także wczora...

źródło: comment_bMs1Y2L1VpA4mG5qpfkiU0Xtpghp6Cm0.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Piguua nie mam takich możliwości technicznych. Tu internet jest bardzo drogi. Zaladowalem konto za 15 euro bo tyle było najtaniej, wysłałem SMS na pakiet 250 mega internetu, zadzwoniłem na 50 sekund do Polski i tu w Niemczech rozmawiałem może z 2 minuty i wysłałem 5 SMS i zostało mniej niż dwa euro.
  • Odpowiedz
@kurakao: Wiesz co, postaraj się ogarnąć WhatsApp, bardzo przydatna apka, a internetu używaj w jakiś hotspotach i rozmawiaj za jego pomocą (jeśli masz możliwość oczywiście).
Ogólnie to strasznie cię podziwiam, śledzę twoje wpisy z piwnicy i serio gościu, motywujesz do ruszenia dupy i zrobienia czegoś :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Piguua Dzięki :-) ja internet z pakietu używam jedynie do wykopu i jak gdzieś jadę do map Google. Jak przeglądam jakieś strony to tylko wtedy jak jestem w zasięgu WiFi. Internet w telefonie w Niemczech to jest 100 lat w technologii za Polska, tu nigdzie w tel nie zlapiesz lte. Rozwiązaniem jest zakup stałego internetu. Ale to trzeba kupić modem bezprzewodowy i kosztuje taka usługa coś około 20 euro. Dokładnie się
  • Odpowiedz
@kurakao Szanuję i życzę powodzenia. Motywujesz do działania jak mało kto.
Czasem (a nawet często) do pracy ciężko wstać, bo zimno, bo spać nie dają, bo coś, a tym czasem Ty mając o wiele trudniejsze warunki radzisz sobie z przeciwnościami motywując motzno. Powodzenia!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Ja standardowo robię się off. Jestem w szatni i za 10 min zaczynam :-) standardowo poodpisuje między 10 a 11 jak będzie przerwa
  • Odpowiedz
@kurakao Jak będziesz mieć meldunek to zamów sobie bezpłatnie kartę Lebara. Za 10 Euro masz pakiet 300 minut, które możesz też wykorzystać do Polski. Do poruszania się komunikacją jest fajna aplikacja Fahrplaner. W dużych centrach handlowych jest często wifi, w Ikei również. Trzymaj się! Co do choroby czy dostałeś już kartę z ubezpieczeniem? Może spróbuj znaleźć Caritas, tam umowia Cię na spotkanie, opiszesz swoją sytuację i może dostaniesz od nich jakąś
  • Odpowiedz
@kurakao żenada jak można nie mieć na kwaterę pracując w DE? Jakim trzeba być nieudacznikiem? Chyba że ci to pasuje... Pracując nawet za 8,5E/h to ma się i na kwaterę i na żarcie i na całą resztę rzeczy... Wstyd mi za takich ludzi za granicą bo później patrzą na nas jak na ciemnogrod i wcale się im nie dziwie
  • Odpowiedz
@kurakao ogarnij hotspot I pobierz sobie cześć mapy Berlina, albo i cały offline. Nawigacji nie będziesz miał, ale dokładną mapę już tak. Bardzo przydatne.
  • Odpowiedz
@kurakao: kup sobie kartę z 02 ładuje szybko za 15 euro i masz flat rate na wszystkie niemieckie sieci i smsy też flat + 1gb netu.
I masz rację nie idź na chorobowe bo z miejsca stracisz prace
  • Odpowiedz