Wpis z mikrobloga

Witajcie :-) Kolejny dzień, kolejne informacje z linii frontu. Także wczoraj po pracy poszedłem do post banku wybrać pieniądze, było razem 260 euro. Już trochę wydałem bo kupiłem bilet na 7 dni, pokój w hostelu na 3, nożyk do cięcia kartonów do pracy, długopis, spray do butów by nie smierdzialy (@brudny) polecił i działa zajebiscie, ciutke jedzenia za 2 euro i zostało ponad 180 euro. Później poszedłem zobaczyć się z koleżanką jednego z Mirkow która ogarnęła mi pranie. Trwało to około 2h i w międzyczasie rozmawialiśmy, bardzo sympatyczna dziewczyna. Po powrocie do hostelu zadzwonił do mnie użytkownik @gregu- i pogadaliśmy o mojej sytuacji, zapytał się ile mi brakuje by wynająć stałe miejsce do spania to podałem mu kwotę 120 euro po czym stwierdził że mi to wyślę. Także jeżeli przelew dojdzie, to będę mógł spadać na kwaterę!! :-) Wczoraj też kilka osób porobiło przelewy na parę euro więc jak się uda nazbierac na pokój reszta będzie na jedzenie i kupię gdzieś po taniosci rzeczy potrzebne mi do mieszkania, typu jakiś talerz, garnek, patelnie.Po rozmowie z @gregu- od razu usunąlem i wstałem o 3'30. Generalnie jest mocno lipa bo wstałem chory. Mam gorączkę i boli mnie gardło (na szczęście kataru nie mam) . W poprzedniej pracy w Polsce na półtorej roku ani razu nie byłem na l4, i tutaj też nie będę bo wiem jak się to skończy :-) Trzeba zacisnąć zęby i zapierdzielac. Po pracy kupię coś na ból gardła i aspiryne by gorączkę zbić. Mam nadzieję że dużo to nie będzie kosztować. I później szybko do łóżka i nigdzie się dziś nie ruszam. W razie co to mogę zapewnić że nawet jak bym miał 40 stopni gorączki to do pracy zawsze pójdę, trzeba po prostu wytrzymać :-) Dziś fotka z tramwaju, która nie przedstawia nic szczególnego :-) #kurakberlin #berlin #emigracja
Pobierz
źródło: comment_bMs1Y2L1VpA4mG5qpfkiU0Xtpghp6Cm0.jpg
  • 80
@kurakao nie pamiętam nazwy, ale jak sobie przypomnę to ci wyślę, jest jakaś karta sim gdzie za mała kasę masz internet cały rok, tak że whatsapp i messengera używa się za darmo
@haker_proker: temat wałkowany milion razy - zasięg nie zależy tylko od zasięgu stacji BTS, ale również jakości anteny i modułu w telefonie. Osobiście najgorzej wspominam łapanie zasięgu budżetową Lumią.

@kurakao: nie ogarniam jak można w krótkim czasie wydać 13€ na telefon. Weź się posłuchaj Mirków i zarządź u wszystkich znajomych instalację WhatsApp, a internet też można łatwo załatwić jakiś tańszy - sprawdź czy nie możesz używać dwóch kart SIM w
Polecam kartę Lyca do tego włączasz darmowa usługę oszczędzania (SMS o treści SPAR pod nr 2525) i za nawiązanie połączenia do PL zjada chyba 10c ale pózniej rozmawiasz za 1c minuta a jeżeli ktoś tez ma Lyca to rozmawiacie za darmo.
@kurakao: Nie kupuj żadnych tabletek na ból gardła, one jedynie łagodzą ból, ale nie zabijają bakterii. Płucz gardło ciepłą wodą z solą (nie za dużo jej syp, nie chodzi wszak o wywołanie wymiotów:p), albo możesz kupić Gargarin, to tani specyfik o takim samym działaniu, nieco skuteczniejszy. A tabletki na gorączkę dorwij jak najszybciej (choć gorączka to dobra rzecz, ale wówczas, gdy możesz wyleżeć chorobę, a nie możesz, jak czytam)
@kurakao wrzuć fotkę co dostałeś w pakiecie powitalnym z Ortsamt jak już ogarniesz meldunek (papier z meldunkiem to świętość, nie zgub!). Czasami się trafia darmowy bilet i bonusy na żarcie. Poszukaj pralni w okolicy gdzie mieszkasz. W Niemczech są one dość popularne, za kilka euro możesz zrobić pranie i wszystko wysuszyć na miejscu. Zmień operatora bo masz jakąś lipę. Za 15€ powinieneś spokojnie mieć 1gb. Do poruszania się komunikacją używaj Offi lub
@Vincenzo dzięki! Jak mi się skończą środki to skorzystam
@Walkiria81 daje rade, najgorsze jest to że mnie kości bolą, znacie te uczucie jak się ma gorączkę to kości czuć
@efem to była pomoc łączna na 150 euro. Kilka nocy spałem w hostelu dzięki temu i kupiłem bilet na pociągi.
@zuniek231 nazwę sprayu podam jak wrócę do domu
@SwiniaczXXX dzięki

Dobra mam jeszcze chwilę przerwy to napisze. Tak więc we wtorek o ile