Wpis z mikrobloga

Pewnie odwrotnie niż należało (tj po grze a nie przed nią), w końcu sięgnąłem do opowiadan o wiedźminie. Trzeba wszakże czymś wypelnic pustkę po tej wspaniałej przygodzie. Właśnie jednym tchem skończyłem czytac 'ostatnie zyczenie'. Nie wiem jak taki janusz z wyglądu i wypowiedzi jak Sapkowski może być takim czarodziejem slowa i geniuszem. Pięknie się to czyta i faktycznie, gry dużo czerpią z opowiadań... Ale ten klimat, te dialogi, te niedopowiedzenia... Majstersztyk
#wiedzmin3 #wiedzmin #sapkowski #przygoda
  • 10
@sprzedam_nerke Nie mogę już edytować poprzedniego komentarza, a chciałam dodać, że pytam wyżej o wybory, ponieważ ciekawi mnie czy znajomość literackiego pierwowzoru ewentualnie wpłynęłaby jakoś na decyzje podjęte przez Ciebie w grze. Ja zaczęłam czytać opowiadania i sagę będąc w trakcie rozgrywki i dzięki temu lepiej poznałam m.in. motywacje niektórych bohaterów, co przełożyło się na moje wybory. Po skończeniu sagi przeszłam wszystkie części gry ponownie i z jeszcze większą satysfakcją, a dodatki
@Rufka: Bardziej Triss ale i z yennefer był epizod więc wiedźmin skończył samotnie ;( Ale grając bardziej lubiłem Triss, Yen mimo że intrygujaca to mnie wpieniała. Zobaczymy co będzie po przeczytaniu wątków z Triss bo na razie tylko z Yen miałem styczność. Teraz widzę ile gry czerpią - a to troll pilnujący mostu, wybór "mniejszego zła"... za to autor bezczelnie ciągnie z legend i bajek - piękna i bestia, królewna śnieżka,
@sprzedam_nerke: ja od zawsze uważałem, że on ma taki talent, że obiektywnie to co pisze i jak pisze,jest takie sobie. Niby nic, ale jednak gardzi dobrze się to czyta, lepiej niż by można się spodziewać. Ale nie przesadzajmy z zachwytami nad wirtuozerią, bo moim zdaniem jemu bliżej do sprawnego rzemieślnika niż artysty.