Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie
Chciałbym na święta kupić różowemu #macbook
Tylko że chciałbym kupić używkę - różowy urzywa kompa do internetu , youtuba , worda i prostej obróbki foto - czyli nie potrzeba żadnych fajerwerków - myślałem o jakiejś używce mac'a albo macoobka pro
Mieliśmy kiedyś imac'a ale był tak stary że praktycznie nie dało się go użytkować bo był jeszcze nie na intelu
Co polecacie?
Czy to jest coś warte? https://www.loombard.pl/produkt/9240180/laptop-apple-macbook-pro-core-2-duo-zasilacz/
#laptopy #ios #macbook
  • 53
@tadyo: jest warty. Tylko, że gówno warty. O ile może jeszcze core2duo to nie jest całkowita tragedia to w połączeniu z 2gb ramu i zwykłym dyskiem hdd na dodatek wolnym, bo 5400 to będzie niezłe padło.
@tadyo: mam maka pro z 2011 roku. działa zajebiście, pracuje na nim i przeglądam net. praca sprowadza się do pisania. spokojnie wystarczy na pierwsze spotkanie z makiem. teraz bym nie zamienił na żaden inny komputer
@lent: Dlatego pytam, co do c2d to ja mam w pracy biznesowy desktop właśnie o takich parametrach i #!$%@? aż zły
@Wybroczyna: Mieliśmy już spotaknie z Mac'iem bo kupiliśmy kiedyś używanego iMac'a g4 i oprócz tego że to już nie wpsierane i troche naszukaliśmy się oprogramowania to chodziło jak złe
@tadyo: No i dlatego mówię, że o ile c2d dałby może radę to 2gb ramu i dysk hdd już nie. Nie kupowałbym nic poniżej 4gb ramu i dysku ssd, bo praca na małej ilości ramu i talerzowym dysku będzie bardzo daleka od jakiegokolwiek komfortu.
@tadyo: nie ma porównania między g4 i późniejszymi makami. w tym momencie piszę z pięcioletniego maka, w którym wymieniłem baterię. poprzednia była fabryczna, miała 700 cykli i działała max 3 godziny. Mam zainstalowaną sierrę i #!$%@? ślicznie. Ojciec kupił teraz nowego aira i jeżeli chodzi o performance to nie ma jakiejś wielkiej różnicy - jest trochę szybszy od mojego no i bateria ;) Myślę, że poużywam go jeszcze z rok i