Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie
Chciałbym na święta kupić różowemu #macbook
Tylko że chciałbym kupić używkę - różowy urzywa kompa do internetu , youtuba , worda i prostej obróbki foto - czyli nie potrzeba żadnych fajerwerków - myślałem o jakiejś używce mac'a albo macoobka pro
Mieliśmy kiedyś imac'a ale był tak stary że praktycznie nie dało się go użytkować bo był jeszcze nie na intelu
Co polecacie?
Czy to jest coś warte? https://www.loombard.pl/produkt/9240180/laptop-apple-macbook-pro-core-2-duo-zasilacz/
#laptopy #ios #macbook
  • 53
  • Odpowiedz
@tadyo: Tzn. Rozumiem z outletu można się bawić, ale nie eksperymentowalbym jesli chodzi o prezent, ale to moje podejscie :p
Najwazniejsze zeby dalo sie dolozyc ssd, to daje najwiekszego kopa.
  • Odpowiedz
@Shashek: @lent: Wiesz nie mamy dużych wymagań , stąd to pytanie , nie jesteśmy wykopowymi programistami >15k pln , i nie stac nas na kupno nowego mac'a pro za jedną wypłatę :) szczególnie że jego moc nie będzie wykorzystywana do pracy tylko jako domowy komputer , dlatego grzecznie pytam
A dlatego mac bo obydwoje używamy iphonów i jesteśmy zachwyceni tym że to wszystko działa tak jak powinno
  • Odpowiedz
@tadyo: wg mnie warto dozbierać - za ok 2 tysiące złotych powinno dać się kupić używkę macbooka air 2013-14 - szybki dysk ssd robi w nim robotę, a bateria w dobrym stanie trzyma 9 godzin a nawet zjechana bateria wytrzymuje jeszcze te 2-4 godziny. Jeżeli brakuje wam kasy to tym bardziej nie powinniście rzucać się na totalną taniochę, bo za chwile trzeba będzie to zmieniać i inwestować w to. A
  • Odpowiedz
@lent: No właśnie mamy inne wydatki obecnie niż wydawanie dwóch tyś na kompa , a wiem że w okolicach 1000pln można kupić już spokojnie ultrabooka , chociażby lenovo u310 0 którego miałem i byłem zadowolony max
Zastanawiałem się tylko czy za tyle samo uda się kupić mac'a który obsłuży podstawowe potrzeby
  • Odpowiedz
@tadyo: osobiście to wątpię, że za 1000 dostaniesz maka, który będzie przyzwoicie działał. Dlatego mówię żeby się wstrzymać i kupić później lepszy niż spinać się żeby na sile pod choinka był mak- nieważne, ze #!$%@?, ważne, ze będzie fajny efekt.
  • Odpowiedz
@tadyo: za 1000 zł nie kupisz maca, ktory przyzwoicie dziala. Ba, laptopa ktory przyzwoicie dziala ( odejmujac bullshit zwiazany z marka ) bedzie ciezko dostac.
Predzej PC jakis daloby sie sklekotać
  • Odpowiedz
Tylko z air'ami jest już duży skok cenowy a chciałbym się zmieścić do 1000pln

@tadyo: Przy 1000 zł nie ma żadnego sensu szukać macbooka, odpuść sobie maci, szczególnie, że piszesz o:

Mieliśmy kiedyś imac'a ale był tak stary że praktycznie nie dało się go użytkować bo był jeszcze nie na intelu

Idź w stronę używanych t430, t430s, x230 i innych podobnych biznesówek na ivy bridge.
  • Odpowiedz