Wpis z mikrobloga

W Polsce naprawdę jest jak w lesie.
Byłem wczoraj na rozmowie o pracę w #warszawa . Polskie biuro projektowe ponad 20 osób zatrudniające.
Szukające osób:
- mgr inż.
- ponad 3 letnie doświadczenie w #projektowanie w branży elektrycznej i teletechnicznej
- kosztorysowanie
- zaawansowana obłsuga: autocad, dialux, relux etc.
- wizje lokalne
- uzgodnienia z inwestorem

Warunki spełniłem.
Pani która dzwoniła powiedziała, że widełki jakie są na to stanowisko w okresie próbnym to 4000 netto pln do 4500 netto pln na UP.
Zaakceptowałem, ustaliśmy termin spotkania z kiero biura. Miła rozmowa, rzeczowa, na temat prawa budowlanego, norm, rozporządzeń. Plus ja od siebie mu powiedziałem co się zmieniło, bo on nawet o tym nie wiedział.
Mówi, że chętnie chce abym zaczął od poniedziałku (ja #lublin here). A ja, że chętnie o zarobkach porozmawiam. On, że w tej chwili mają przeznaczony budżet na to stanowisko 3000 BRUTTO PLN/cebule. Zacząłem się śmiać. Mówię, mu, że miało być w okresie próbnym 4000 netto do 4500 netto na UP. On, że zaszła mała pomyłka. Zacząłem się jeszcze bardziej śmiać. On zdziwiony, czemu nie chcę. Przecież ja z Polski B i powinienem to zaakceptować XD. Powiedziałem mu ile teraz zarabiam + premie kwartalne w postaci % od projektu i że taką stawkę to on sobie może rzucić dla asystentów z doświadczeniem <1rok, wyszedłem śmiejąc się.

Najgorsze jest to, że pewnie znajdą jakiegoś jelenia co się zgodzi na taką stawkę.

Dziś znowu tel z jakiegoś #hr z Wawy odnośnie pracy w branży i oczywiście Pani nie mogła powiedzieć jaka jest stawka bo to tajemnica handlowa. To jej odpowiedziałem, że tajemnicą jest kiedy Ja mam wolny czas na rozmowę o pracę. Pozdrowiłem ją i się rozłączyłem.

Myślałem, że tylko u nas w Polsce B takie rzeczy, a w stolicy też jak w lesie. Przynajmniej tutaj podają od razu stawkę i wiadomo czy się spotkać, czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #praca
  • 87
@kozaqwawa:

albo dlaczego akurat ta firma...

Nie rozumiem hejtu na to pytanie podczas rozmowy rekrutacyjnej. Przecież to proste pytanie, które ma na celu pokazać czy chciało ci się chociaż trochę wysilić przed rozmową i dowiedzieć czegokolwiek na temat firmy. To nie jest pytanie, na które masz odpowiedzieć wprost, tylko masz zaprezentować to co o nich wiesz i co zwróciło twoją uwagę.
@some1: cholera, czytając tą historię jestem coraz bardziej w szoku. Ciągnęło mnie do Warszawy z Kielc, obecnie mnie wywiało do Rzeszowa na lepszym warunkach/wyższym stanowisku jednak ciągle myślę o stolicy.. czy słusznie to już sam nie wiem. Stawkę nawet nie wiem jak skomentować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@some1: niestety nie jestem zadnym specjalista ani nie mam wyksztalcenia wyzszego w kierunku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
aktualnie logistyka (ale po wyplacie czuje sie jak ochroniarz pracujacy na pol etatu XD)
@GdzieJestBanan: "3k brutto dla #!$%@? INŻYNIERA z doświadczeniem, które nawet nie wiem co oznacza?"
Oznacza prawo popytu i podaży :-D Miałeś na zajęciach z ekonomii.
Skąd płacz, że inżynier to musi mieć dobrą pensję. Potrzebny inżynier musi mieć dobrą pensję. Popatrz na zarobki programistów. Popatrz na zarobki gości od remontów mieszkań.
@Matth: Bo Warszaffkę zasiliła Polska B, Janusze podchwyciły temat i proponują zdesperowańcom 2k w zamian za pełne oddanie. Jeden, drugi normalny odmówi. Ale znajdzie się cieć z Polski B, który to weźmie i jeszcze będzie się starał i #!$%@?ł kolegów, żeby się wykazać. BO MORZE 200 ZŁOTY PODWYSZKI DOSTANIE xD #!$%@? wam w oczy, bardziej, niż tym Januszom biznesu.
@Matth: naprawdę 2000 zł to można w przyslowiowej biedronce już zarobić. No tak, ale jakby to brzmiało jak powiesz znajomym, że pracujesz w biedronce... W bidronce masz #!$%@?: zero umiejetności, wymagań. A w takim biurze projektowym wytwarzasz konkretne pieniądze dla Janusza, który w podzięce za miesiąc pracy płaci Ci swoją dniówkę :D
@Nie_chcem_ale_muszem: tylko chodzi o to, że gro osób dalej *ebie za 8-10zł na rękę i według nich jest git bo dostanie coś premii za nadgodziny a jak będzie robił 16h to zarobi 160zł :S

Co do Biedronki to miałem kiedyś taki moment, że myślałem o Jeronimo bo zarobki to 2k ale na kasie heh