Wpis z mikrobloga

Uwielbiam kulturalnych kierowców na drodze !

Dzisiaj wracając do stolycy przed miejscowością Zbuczyn miałem zamiar wykonać manewr wyprzedzania TIRa. Przymierzałem się do tego dosyć długo, bo Astrą 1,7 nie poszaleję i warunki nie pozwalały za bardzo (ciemno, temp. ok. 0 stopni i dodatkowo mokra nawierzchnia)... Ku mojemu zaskoczeniu jadący przede mną TIR nie dość, że zjechał na prawo, mignął kierunkowskazem, dając mi do zrozumienia, że mam wolne, to jeszcze w trakcie wyprzedzania poświecił długimi, żeby oświetlić mi drogę!! Takich kierowców to ja szanuję strasznie! Miło mi się zrobiło! Stawiałbym kompot. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tir #czujedobrzeczlowiek #kierowcy #polskiedrogi #lubelskie
  • 33
  • Odpowiedz
@wojtekwu: Dziś na a4 wpuściłem tira na prawy pas (wjeżdżał na autostradę) odskakując na lewo, w zamian podziękował mrugnięciem długimi i krótkim "dzięki kolego" na radyjku.


@WymieniamSwiece: gdy ty chcesz się wbić, to tirowcy prawie zawsze robią ci miejsce na prawym, częściej niż osobówki
  • Odpowiedz
@wojtekwu: Raz jechałem w kolumnie 3 aut za takim kierowcą ciężarówki, który zjechał na przystanek, aby puścić naszą kolumnę. Gdy go mineliśmy, dalej ruszyl w drogę, więc zrobił to tylko w celu puszczenie nas.
  • Odpowiedz
@mamFAJNYnick: smutna prawda, dlatego takie "dżentelmeńskie" zachowanie kierowców ciężarówek (wpuszczenie kogoś, podziękowanie) jest czymś niepospolitym. Jednak nie można zapominać również o "Januszach-szeryfach" z osobówek, którzy potrafią odwalić jeszcze większą maniane ;)
  • Odpowiedz