Wpis z mikrobloga

Kojarzycie Dawkinsa, prawda? Najsłynniejszy popularyzator darwinizmu i wróg religii. Polecam więc fragment (od 36:56), w którym Peter Singer potężnie uderza w Dawkinsa darwinizmem, a następnie poprawia religią, rozkłada go na łopatki w jego dziedzinach. A chodzi o weganizm/wegetarianizm, czy po prostu o jedzenie mięsa.

Singer:

Myślę, że na pewien sposób lepiej od ciebie przyswoiłem darwinizm, moim zdaniem wciąż mają na ciebie wpływ pozostałości, ślady wierzeń religijnych, które wyodrębniają człowieka spośród zwierząt. Przez niezaprzestanie jedzenia mięsa podzielasz powszechny pogląd, że "w jakiś sposób rzeczywiście przewyższamy zwierzęta przez samą przynależność do gatunku Homo Sapiens" - mimo że tak naprawdę nie podzielasz przekonań, na których opiera się ten pogląd


To było moje tłumaczenie, oryginał:

I think in a way I've assimilated Darwinism on this issue better than you have, because I think that you perhaps are still influenced by these vestiges of religious believe that separate us from the animals and by continuing to eat meat you're part of that general view that says "well, we are in some way superior to animals" - even though you don't really believe the foundations of that view


Warto też posłuchać bardzo kiepskiej moim zdaniem odpowiedzi Dawkinsa.

#dawkins #ewolucja #weganizm #wegetarianizm #religia #nauka #filozofia
smyl - Kojarzycie Dawkinsa, prawda? Najsłynniejszy popularyzator darwinizmu i wróg re...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@wrrior Znam zarówno język angielski, jak i poglądy obu panów. Znam też kontekst tej wypowiedzi. Możesz nie zgadzać się z moją interpretacją, ale nie chcesz nawet przesłuchać tej wypowiedzi, więc Twoje stanowisko jest mało wiarygodne.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wrrior nie wskazałeś żadnego błędu oprócz zwrotu "on this issue", który rzeczywiście pominąłem, a nie powinienem był.
  • Odpowiedz