Wpis z mikrobloga

@OKTMB elegancko. Przy pierwszym trafieniu załoga zwiała, skoro tu jest mowa o drugim? Solidny czołg i tak podejrzewałem, że z tego kąta go raczej nje ugryzą a do tego Kontakt-5 zrobił chyba swoje?
@Pantokrator:

ps. arabskie załogi czołgów to serio debile. Pierwszy ppk trafia w wał ziemny, to zamiast cofnąć się za nasyp dowódca wyszedł z wozu oglądał uszkodzenia. Dało to czas obsłudze TOWa na przeładowanie i lepsze wycelowanie. Drugi ppk trafił już w kadłub ale ogromne szczęście załogi T-72B m.1989 ma baaardzo dobry pancerz zatem z Kontaktem-5 była to wystarczająca ochrona
@OKTMB no, to teraz spawara w łapę i wymieniać moduł, bp w wersji 89 przód kadłuba to też chyba pancerz NERA i zwyczajnie się w takiej sytuacji zużywa. Ale głowy nie dam. Tak czy siak dowódca tego czołgu okazał się niezłym idiotą.
@Pantokrator: Dobra ale sam Kontakt-5 plus T-72Bm89 to już coś ciut lepszego niż stare TOW. T-72Bm89, posiadają zmieniony pancerz przedni (wg danych ukraińskich to 5 mm stali RHA, 5 mm warstwa gumy, 3 mm stali RHA, 19 mm luka powietrzna, 3 mm stali RHA, 5 mm warstwa gumy, 60 mm stali HHS, 10 mm warstwy antyradiacyjnej i 50 mm stali RHA) Grubość to 215 mm a osłona to ok. 600 mm
@Pantokrator: militarysta od czasu do czasu wrzuca coś na militariaszmula.wordpress.com sam szmul czyli Michał Buslik to postać kontrowersyjna. Fan rosyjskiej techniki militarnej i zajadły krytyk polityki Putina. Fachowcem jest niezłym niestety ma syndrom wszechwiedzącego. Jest stałym bywalcem runetu i rosyjskich forów militarnych. Wbrew pozorom nie ma łatwo bo jego blog mimo dużej poczytności ma niskie wpłaty na utrzymanie od fanów Facet nie jest z mojej bajki ale od czasu kiedy
@bijotai a to już czytałem. Świetny tekst swoją drogą. Muszę przyznać, że dużo się dowiedziałem, w szczególności o NERA, bo głupio się przyznać, ale nie wiedziałem nawet o jego idtnieniu parę lat temu. Zawsze bardziej interesował mnie okres II w.ś., gdy wszystko było proste i oczywiste, no nie licząc kwestii typu jakość stali, twardość płyt naT-34 i Panterze, spawy na JS-2 itd. Ale to było do ogarnięcia :)
wpadnij kiedyś na Sadybę w Warszawie do Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej (oddział MWP) jak jesteś blisko Poznania to do Muzeum Broni Pancernej (też oddział MWP) albo Kołobrzeg ewentualnie Rembertów i Bydgoszcz trochę jest i na co popatrzeć i się dowiedzieć.