Wpis z mikrobloga

@MaIutkiCzlowiek: @damiinho: Przejrzałem teraz trochę internet i wyczytałem że istnieje legenda miejska jakoby Stalin zaprojektował tą linię, poprzez położenie mokrego od spodu kubka z kawą na oryginalnym planie budowy metra i budowniczy wzięli ją za osobną linię metra ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co ciekawe, do dziś ta linia ma brązowy kolor na schemacie tejże :D
MarianoaItaliano - @MaIutkiCzlowiek: @damiinho: Przejrzałem teraz trochę internet i w...

źródło: comment_g9N7eAWfA2mvDjJCFRHfm7fJqmFHfWRW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jednakwiecejniz14sekund: Kolega z Warszafki jak widzę. Zapomniałeś, że to stolica kraju, aglomeracja, więc i wymagania są większe.
Analogiczną, pustą planszę mogłeś podpisać każdym innym miastem ale wybrałeś Kraków... w którym powstał, póki co jedyny w Polsce, tramwaj podziemny i który generalnie ma zajebistą sieć, jak i flotę pojazdów komunikacji miejskiej. Metro też jest w planach, choć w moim przekonaniu ważniejsze inwestycje czekają.
Ech, coraz więcej amatorów pcha się do komentowania...
  • Odpowiedz
@damiinho: ciekawostka: większość linii metra na świecie ma w logo literkę "M". Oczywiście brytyjskie i niemieckie muszą mieć coś innego, bo "metro" to francuskie zapożyczenie, a przecież brytyjczycy i niemcy z francuzami nie chcą mieć nic wspólnego xD
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Fakt, zawsze o tym zapominam. Niemniej jednak większa od Warszawy Canberra nie ma metra w ogóle wg tego schematu, Ottawa ma tylko jedną linię, Helsinki też...

Dlaczego raptem od Warszawy, która jest stolicą państwa do lat 80 okupowanego przez ZSRR mamy wymagać więcej?
  • Odpowiedz
@tomash-pl: To nie jest żaden wyznacznik według mnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Warszawie metro planowane było od wczesnych lat 30, potem na krótko temat powrócił w latach 50, potem były pilniejsze wydatki i enzura objęła wszelkie zapisy o metrze aż do wczesnych lat 80, potem kryzys... I tak cud że udało się otworzyć całą pierwszą linie w te 25 lat patrząc na koszta i
  • Odpowiedz