Wpis z mikrobloga

Opłaca się wydać 300zł na dietetyka?
Znalazłem niedaleko siebie dietetyka i w pakiecie za 300 zł jest:
-Pierwsza wizyta(analiza składu ciała, jakiś tam wywiad, itp itd.) + indywidualny 2- tygodniowy jadłospis
-Wizyta kontrolna
-2-tygodniowy jadłospis
-Analiza kontrolna
Przydałoby się schudnąć a z ułożoną profesjonalnie dietą miałbym też większą motywację tylko czy nie za drogo to wychodzi?(nie znam się na rynku dietecznym i tylko dlatego pytam(no i jestem polakiem biedakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#dieta #jedzenie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ejadaz689: mówię z własnego doświadczenia, gdzie wydałem podobne pieniądze na dietetyka, właściwie to może nawet był ten sam/ta sama. Nie warto, znajdziesz wszystkie informacje w necie, jedyne co ciekawe to ta analiza ciała
  • Odpowiedz
@ejadaz689: Moim zdaniem nie warto na to wydawać kasy bo czy wydasz czy nie to będziesz musiał wiedzieć co i ile jesz. To jest najważniejsze. Jak zaczniesz liczyć ile czego zjadłeś i na koniec dnia patrzeć na wynik co wyszło to sam ogarniesz co należy wywalić z diety. Do dietetyka idź dopiero jeśli po takim zabiegu, gdy już będziesz w pełni kontrolować swoje odżywianie (bo to jest i tak nieuniknione
  • Odpowiedz
Trzeba by kupić rower, dalej jest to wydawanie kasy


@ejadaz689: Nie tędy droga. Ćwiczenie nic nie da jeśli nie będziesz panować nad dietą więc idziesz w dobrą stronę tylko bez sensu jest płacić za coś co możesz ogarnąć samodzielnie. Spisuj co jesz i usuń z diety praktycznie wszystkie rzeczy zawierające cukier, zwłaszcza napoje.
  • Odpowiedz
@4833478: to była najgorsza możliwa porada. Jeśli gość nie ogarnia nic z tematu może zrobić sobie krzywdę powinien iść do dietetyka, żeby ten mu pomógł! Swoją drogą cena...
  • Odpowiedz
@ejadaz689: Jeśli zależy ci wyłącznie na schudnięciu a nie na nabraniu formy to ćwiczenia właściwie możesz sobie w ogóle odpuścić jeśli miałbyś się do nich zmuszać. Żeby schudnąć musisz po prostu zużywać więcej energii niż dostarczasz. Jak byś zaczął biegać, ćwiczyć czy coś takiego to będziesz zużywać więcej energii ale jeśli zupełnie nie zwrócisz uwagi na dietę to pewnie będziesz też więcej jeść i skutek może w skrajnym przypadku być
  • Odpowiedz
@Dzindzer: Mój ojciec był u dietetyka, wydał 300 stówy na badania... Dostał książkę z jadłospisem, stosował sie do niej i nic mu ona nie pomogła.

Zaczął chodzić na spacery, później zaczynał sie rozgrzewać i biegać po parku i schudł. Wszystko zależy od tego ile ważysz kolego.
  • Odpowiedz
@Dzindzer: No nie wiem, moim zdaniem zdrowy rozsądek wystarczy i nie trzeba studiów kończyć żeby być w stanie poprawić sobie dietę nad którą nie było do tej pory żadnej kontroli.
  • Odpowiedz
@4833478 nie trzeba studiów, ale trzeba mieć jakieś pojęcie o tym czym żywić organizm, żeby dostarczyć wszystkich potrzebnych składników. Nie znasz ludzi, nie wiesz czy ten akurat ma zdrowy rozsądek i pojęcie o tym, że może sobie zrobić krzywdę jeśli będzie nierozmyslnie stosować dietę
  • Odpowiedz
@Dzindzer: To prawda, nie znam i nikt go nie zna ale czy to znaczy że najlepiej nic nie pisać? A może ma zdrowy rozsądek i akurat świetnie sobie poradzi? Poza tym jak na razie moja rada to było zacząć liczyć ile czego się je, analizować, i ograniczyć maksymalnie cukry - chyba nie ma na świecie osoby której by się stała od tego krzywda.
  • Odpowiedz
@4833478: może racja przesadzam...
ja bym poradził, żeby skupił się na tym, żeby nie karmić tkanki tłuszczowej, a mięśniową no i liczyć kalorie, diete układać tak, żeby nie zabrakło witamin. Tkanka tłuszczowa karmi się tym całym śmieciowym gównem, cukrem itp, a mięśniowa pysznym białeczkiem
  • Odpowiedz
@ejadaz689: Nie. Wydaj +/- 100 zł na dobrego trenera personalnego, kogoś kto nie będzie Ci kazał jeść czegoś "bo to zdrowe" mimo, że tego nie lubisz i nie będzie Ci wciskał kitu o 20 posiłkach dziennie.
  • Odpowiedz