Wpis z mikrobloga

@simperium nie obraz się ale Twoja mądrość nie ma tu sensu :) wyprzedzałem elke, która jechała 50 60 km na godzinę na drodze krajowej . Przy wyprzedzaniu nie osiągnąłem nawet 90 km/h. Dlatego na pewniaku kontynuowałem manewr, nawet kiedy zauważyłem radiowóz . A że był remont nawierzchni to nie było oznakowania poziomego a znaku po prostu nie zauważyłem. Gdy nie jestem spóźniony nigdy się nie spieszę i o żadnej celowości nie ma
wyprzedzałem elke, która jechała 50 60 km na godzinę na drodze krajowej

@daro2822: nawet gdybyś wyprzedzał traktor: jeśli jest zakaz wyprzedzania, to się nie wyprzedza, tylko czeka do momentu, aż zakaz się skończy. Straciłbyś może 15 sekund, a może i minutę.

Ale to wciąż tylko minuta wobec iluś godzin / dni, które mógłbyś stracić, gdybyś poszedł na czołówkę, albo np. uszkodził auto (czy inny powód dla którego jest zakaz).

a
@simperium:

nawet gdybyś wyprzedzał traktor: jeśli jest zakaz wyprzedzania, to się nie wyprzedza, tylko czeka do momentu, aż zakaz się skończy. Straciłbyś może 15 sekund, a może i minutę.

Ale to wciąż tylko minuta wobec iluś godzin / dni, które mógłbyś stracić, gdybyś poszedł na czołówkę, albo np. uszkodził auto (czy inny powód dla którego jest zakaz).


Co ty człowieku #!$%@?, jaka czołówka? xD
Nie wiem, jak tutaj wyglądała sytuacja, ale
i realnie ocenił bezpieczeństwo tego manewru

@extralion: co rozumiesz przez "realnie ocenić bezpieczeństwo manewru"? Wiesz, że jest wielu kierowców, którym się wydaje, że realnie oceniają bezpieczeństwo manewru (bo przecież mylą się wszyscy, tylko nie my), a potem kończą, czy to w rowie, czy zmuszają inne samochody do ucieczki ( ͡° ʖ̯ ͡°) . Przecież my nie piszemy o ograniczeniu, które ciągnie się przez kilkanaście kilometrów, tylko o
chcesz powiedzieć że jeśli coś jest zakazane to nie powinno się tego robić?

@fastmotion: nie, chcę powiedzieć, że nie ma potrzeby wykonywać manewrów niebezpiecznych, skoro nie przynoszą żadnego sensownego zysku. A zysk parunastu sekund, które i tak stracisz na światłach, to nie zysk, lecz głupota.

ty tak serio czy żartujesz? Bo jeśli serio to albo na codzień jeździsz mpk albo autem poruszasz się tylko w niedzielę...

@daro2822: a korona ci