Wpis z mikrobloga

@simperium: szacun, dopoki ludzie sie nie naucza, ze jak jest glupie prawo to nalezy go przestrzegac, a od wladzy wymagac jego zmiany, ew. zmienic wladze, dopoty w Polsce bedzie jak to w Polsce.
Kilka tygodni temu po raz pierwszy w zyciu jezdzilem samochodem po Polsce (wczesniej tylko Anglia) i polskie drogi to jakas totalna dzungla. Nikt, doslownie nikt nie jezdzi przepisowo, malo tego, potencjalny kierowca jadacy przepisowo naraza sie na
  • Odpowiedz
Jestę mordercą... Wyprzedzałem na prostej. Kto by się wlókł?

@daro2822: A powiedz mi... co ja mam do tego, że znaki są kretyńsko ustawione? Czemu czepiasz się mnie i ludzi jeżdżących przepisowo, a nie policji i zarządców drogi o to, że znaki są źle ustawione? Czemu nie robisz burzy w lokalnych mediach o ten temat, zamiast tego siadasz na ludzi jeżdżących przepisowo? Czemu nie byłeś takim mędrkiem podczas kontroli policyjnej, nie wypytałeś o konkrety kto jest zarządcą, na kogo złożyć skargę i czemu oni sami nie ogarnęli tematu, skoro widzą, że znak jest całkowicie z czapy, a przecież mają służyć ludziom?

Twój sarkastyczny ton jest z czapy: złamałeś przepisy. TY jako kierowca kompletnie nie powinieneś się zastanawiać nad tym, czy znak jest poprawnie ustawiony i czy się stosować do niego, czy nie, bo znak powinien być poprawnie ustawiony i twoim obowiązkiem jest stosować się do przepisów (czyli jak nie ma potrzeby, to znaku być nie powinno).

- TY dałeś
  • Odpowiedz
szybko dwa przykłady, jak rewelacyjnie u nas wygląda oznakowanie dróg:

@Slonx: ale ja nigdzie nie piszę, że drogi w PL są pięknie oznakowane (dk94 z Olkusza do KRK to chyba idealny przykład, często tamtędy jeżdżę, znam problem).

Zwracam uwagę na to, że to nie kierowca powinien decydować o tym, czy będzie respektował przepisy czy nie, ponieważ niekoniecznie musi posiadać wiedzę na to, by weryfikować słuszność znaku. Ale za to, są odpowiednie służby, które powinny na bieżąco usuwać niepotrzebne znaki.

Dlaczego OP nie nagadał policji o nieprawidłowym oznakowaniu? Dlaczego OP nie robi burzy w lokalnych mediach o
  • Odpowiedz
@simperium:

to zamiast płacić mandaty, po prostu oducz się wyprzedzać na zakazach. Bo, gdzie ci się spieszy? A zaoszczędzony czas (jeśli taki w ogóle wystąpi) i tak zapewne zmarnujesz (czy to przed kompem, czy tv).

Brzmi jak idiotyczna rada, ale szkoda życia na celowe łamanie przepisów drogowych. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Po prostu ten komentarz mi się cholernie nie podoba. Uwierz mi, nieraz żałowałem, że nie wyprzedziłem na zakazie przy doskonałej widoczności, bo w efekcie wlokłem się za zawalidrogą kilometrami. Tu jest właśnie problem, że nawet gdy wreszcie pojawia się odcinek, na którym wyprzedzanie jest dozwolone, to warunki na to nie
  • Odpowiedz
@ImNewHere: nie chciałbym Cię spotkać na drodze. Jesteś jednym z tych co się denerwują bo ktoś jedzie przepisowo i przez to wyprzedzają na zakazach (jakby to było wytłumaczenie, wyprzedzalem na zakazie bo się zdenerwowałem)
  • Odpowiedz
@simperium: odkąd myślę w ten sposób, że szkoda za darmo kasę do państwa oddawać i nie przekraczam nawet prędkości to miałem już dwie kontrole, "bo coś pan za spokojnie jechał" xD
  • Odpowiedz
Rozumiem, że na czerwonym nigdy nie przeszedłeś, bilety zawsze skasowane, nigdy nie paliłeś w miejscu publicznym, alkohol po 18 dopiero, w szkole zero nieobecności?


@maxols: moze poza tym pierwszym, żadna z pozostałych czynności nie naraża bezpośrednio innych uczestników drogi na śmierć. Cmenatrze pełne są ludzi, którzy "realnie oceniali swoje możliwości za kółkiem". A jeszcze więcej jest tam ich ofiar.
  • Odpowiedz