Wpis z mikrobloga

@Seba_z_Centrum_Dowodzenia_Swiatem: Ja się nad tym zastanawiam. Mi nie przeszkadzają przeciwmgielne w autach z naprzeciwka bo one świecą w dół. Natomiast jak sam je włączę to o wiele lepiej widzę pobocze. Gdy jadę przez las to czasem je włączę.

Rozumiem, że one są tylko do mgły, ale skoro nie oślepiają, a poprawiają widoczność dla kierowcy, to czemu nie pozwolić używać ich cały czas?
@barto125: @Seba_z_Centrum_Dowodzenia_Swiatem:

Faktycznie odbicie może oślepiać. Ale mijania też się odbijają.

Ja muszę mieć światła zawsze perfekcyjnie ustawione. Też nie lubię jak jestem oślepiany ale zastanawiam się, czy jednak przeciwmgłowe bardziej nie pomagają niż szkodzą. A co do tylnych to jak jest duży deszcz na autostradzie to też włączam. Skoro światła aut przede mną są ledwo widoczne, to chyba wystarczający powód?
@wujogm: Protip: Po kazdej wymianie zarowek przednich jedziemy na SKP na ustawienie swiatel. Sama ta czynnosc praktycznie kazda stacja robi za darmoszke a i zbierzemy pochwale i zdziwienie na plus ze wogole to robimy. Raz jak w Glogowie ustawialem to typek mowil ze to pierwszy taki przypadek w jego dlugiej karierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hailer: duzy deszcz na autostradzie to wiadomo. Mowie o takich co lekko sie przymgli, latarnie swieca, a ten po miescie dzielnie leci 30 km/h z wlaczonym tylem..
@Nemrod: ja juz wszystko opracowałem. Co 20 km na drodze gniazdo snajperskie, zobacza zle ustawione swiatla, strzal ostrzegawczy. Jesli delikwent zrozumie przekaz, jedzie dalej i juz na bank bedzie umial ustawiac swiatla. Jesli nie, to na kolejnej "bramce" strzal w glowe. Mozna do
@Seba_z_Centrum_Dowodzenia_Swiatem: Ale ty wiesz że przeciwmgłowe z racji swojego przeznaczenia świecą nisko nad drogą i nie mają prawa oślepiać? Co innego jak jedzie się załadowanym autem, bo wtedy nie da się zrobić regulacji i faktycznie mogą dawać po gałach. O wiele większy problem na naszych drogach jest ze światłami mijania. Mało kto zwraca uwagę na ich poprawne ustawienie. Co gorsza niektórzy nawet nie potrafią prawidłowo umieścić żarówki w lampie przez co
@KYK_: W nocy każde źródło światła oślepia tym bardziej że w przeciwmgielnych zamontowana jest przeważnie taka sama żarówka jak w światłach długich.
@Ex3: Zmartwię Cię, w wielu autach żarówka od mijania i długich jest taka sama. Zmartwię Cię jeszcze bardziej xenony będące w światłach mijania mają 3 krotnie większą luminancję (natężenie światła) od zwykłych halogenowych żarówek. Nie chodzi tutaj o źródło światła, tylko o budowę samej lampy i jej odbłyśnika, żeby kierować strumień świetlny bezpośrednio na otoczenie, wyłączając przy tym linię na wysokości głowy kierowcy, aby nie dopuścić do jego oślepienia. Zauważ że
@Ex3: Niby jakim prawem mają Cie oślepiać jak strumień światła nie jest ukierunkowany na Twoją twarz? Czy laser też Cie oślepia jak nie świecisz sobie po oczach?
@KYK_: Skoro przeciwmgielne nie oślepiają to dlaczego dozwolone jest ich używanie tylko w czasie mgły i na krętych drogach? Spisek?

cyt.:
"Co ciekawe, okazuje się też, że za sporą liczbę wypadków i kolizji odpowiadają kierowcy używający świateł przeciwmgłowych niezgodnie z przepisami. Takie, nie do końca nas zaskakujące wnioski, płyną z raportu przygotowanego przez jedną z angielskich firm ubezpieczeniowych.
Na podstawie przeprowadzonych badań okazało się, że używanie świateł przeciwmgłowych przy dobrej widoczności
@KYK_: Problem z czytaniem? "...płyną z raportu przygotowanego przez jedną z angielskich firm... ubezpieczeniowych..."
Słowo klucz: "angielskich firm ubezpieczeniowych"
@emesc: Zgadza się. Ale gdy jedziesz na krótkich nie świecą się 2 na raz (w jednej lampie) a jak masz włączone przeciwmgielne świecą się w sumie 4 żarówki H7 (przeciwmgielne + mijania)
@Ex3: Te dane są tak obiektywne jak porownanie ilosci pijanych kierowców w UK i Polsce gdzie dopuszczalne stezenie alkoholu dla kierujacego anglika wynosi 0.8 promila a dla polaka 0.2
@KYK_: ale wiesz, ze czasem przeciwmgielny jest w reflektorze i nie jest nisko? Poza tym nie rozumiem problemu, sa swiatla mijania, sluza do jazdy zarowno w dzien, jak i w nocy. O ile sa dobrze ustawione, nikomu to nie przeszkadza. Ale nie, oczywiscie, jeden Mati z drugim zaswieca tych lampeczek sobie i jest lan$$ w pelnoletnim bmw, albo zbiodegradowanej hondzie xD
@Seba_z_Centrum_Dowodzenia_Swiatem: jakbyś jeździł poza miastem po drogach lokalnych to byś nie #!$%@?ł takich głupot. Drogi nie posiadają oznakowania poziomego, jak jest czarna i zlewa się z poboczem to żeby widzieć dziury i nie #!$%@?ć sobie zawiechy zawsze jeżdżę na halogenach, jak i większość kierowców posiadających je w autach. i wiesz co? wcale mi to nie przeszkadza. świecą w ziemię, szeroko, same będąc na wysokości maks 30cm, nie ma szans nikogo oślepić.