Wpis z mikrobloga

Proszę Państwa, że tak powiem- o ja jebię!

Pielgrzymi z Polski, USA, Kanady, Niemiec wezmą udział w sobotnich uroczystościach Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W mszy w sanktuarium w Łagiewnikach weźmie też udział prezydent Duda.
"Jubileuszowy Akt stanowi proklamację wyboru i przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, poddania się Jezusowi, zawierzenia i poświęcenia Mu życia osobistego, rodzinnego i społecznego, i jako taki wyraża naszą wolę budowania królestwa Bożego" - tłumaczy w wywiadzie dla KAI bp Andrzej Czaja. Wskazał on także, że nie chodzi o kolejny akt liturgiczny, ale o głębokie zjednoczenie z Bogiem i uznanie go za swojego Pana postawą życia.

Uroczystości rozpoczną się o 10:00, skoncentrowanym wokół krzyża nabożeństwem o Bożym miłosierdziu. Uroczysta msza zacznie się dwie godziny później. Przewodniczyć jej będzie metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Zwieńczeniem będzie "adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wraz z wiernymi wypowie Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana", który zaczyna się od słów:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,130517,20980270,akt-przyjecia-chrystusa-za-krola-i-pana-na-1050-lecie-chrztu.html

#ateizm #heheszki #religia #bekazkatoli #sredniowiecze #chrzescijanstwo #hockiklocki #filozofia #potrzebnylekarz #prawackalogika
robert5502 - Proszę Państwa, że tak powiem- o ja jebię!

Pielgrzymi z Polski, USA, ...

źródło: comment_bO2JPTJ66SKnzzuWWCZkrKpa6WWXsdTO.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@robert5502: A co ci do czyjejś wiary? Jedni wierzą w

jakiegoś trupa żyda, stapajacego po ziemi- podobno- jakies 2 tys lat temu


inni w potwora spaghetti a jeszcze inni w Zeusa. Są też tacy co wierzą, że za PO było lepiej i za 3 lata jak Swetrupartia wygra to będzie lepiej, ale nikt z tego nie robi sensacji.
  • Odpowiedz
@robert5502:

jakiegoś trupa żyda, stapajacego po ziemi- podobno- 2 tys lat temu

JA #!$%@? JAK MNIE #!$%@?Ą TAKIE CIOTY, NO #!$%@?, O JAKI JA JESTEM WIELCE ATEISTA. OOOO JAKI GŁUPI KATOL, PODKREŚLAM KATOL I DO TEGO JESZCZE GŁUPI. ALBO „OO NAPISZĘ JAKIŚ POST ALE NIE JAKIEŚ NORMALNY, MUSI BYĆ O KATOLACH, JESTEM LEPSZY BO W NIC NIE WIERZĘ A WY CO NADAL JEZUS CZY INNY BÓG? HEHEHE RELIGIA TO OPIUM
  • Odpowiedz
A co ci do czyjejś wiary?

@WilecSrylec: Robia ze swoich szopek swęta panstwowe, wyciągaja pieniądze z kasy państwa, narzucają życie wedle swojego regulaminu całemu społeczenstwu.... by na koniec zapytać: a co ci do czyjejś wiary?

inni w potwora spaghetti a jeszcze inni w Zeusa. Są też tacy co wierzą, że za PO było lepiej i za 3 lata jak Swetrupartia wygra to będzie lepiej, ale nikt z tego nie robi
  • Odpowiedz
OPIUM DLA LUDU TO WY NIE WIECIE? JA JESTEM NIEZALEŻNY. CO Z TEGO ŻE NIGDY NIE CZUŁEM SIĘ KOCHANY I NIKT NIE CHCE ZE MNĄ PRZEBYWAĆ ALE NIE WIERZĘ, NIESAMOWITE UCZUCIE.


@Lordzio: Oddychaj głęboko, usiądź, napij się herbaty, albo golnij setke żołądkowej.. może sie uspokoisz
  • Odpowiedz
@robert5502:

„Wskazał on także, że nie chodzi o kolejny akt liturgiczny, ale o głębokie zjednoczenie z Bogiem i uznanie go za swojego Pana postawą życia.


Wreszcie ludzie zaczną czytać Biblię i dojdą do momentu Rzymian 10:8-10 „...Toć jest słowo wiary, które opowiadamy: Że jeźlibyś usty wyznał Pana Jezusa i uwierzyłbyś w sercu twojem, że go Bóg z martwych wzbudził, zbawiony będziesz. Albowiem sercem wierzono bywa ku sprawiedliwości, ale się
  • Odpowiedz
@robert5502: zacytuję bo kiedyś temat się przewijał "Jezus Chrystus nie może zostać królem Polski, gdyż zgodnie z polskim prawem żadna osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu nie może pełnić funkcji publicznych"
  • Odpowiedz
Jezus Chrystus nie może zostać królem Polski, gdyż zgodnie z polskim prawem żadna osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu nie może pełnić funkcji publicznych"


@matkop89: Miałem o tym wspomniec, ale po cholerę? Trup, jego duch, albo jego urojony obraz w wyobrazni ofiar religijnej indoktrynacji, też nie może pełnić funkcji publicznych, bo się k.rwa nie da! Ale za cholere nie wytłumaczysz tego @Lordzio -om. I co tu panie zrobić?
  • Odpowiedz
@robert5502: Jakim Lordziom, ja jestem jedną osobą a nie kilkoma XD
Kto tu ma urojenia.

Poza tym oddzielmy religijne ceremonie od państwa - z opisu wnioskuję, że chodzi o to aby poddać się naukom Chrystusa i orzec, że jest panem twojego życia. Nic tam nie ma o "Akcie Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana Polski".
  • Odpowiedz
@robert5502: Bardzo ci to przeszkadza, że prezydent Andrzej Duda chce wziąć udział w uroczystości związanej ściśle z jego religią i wyznaniem? Będąc prezydentem nadal jest człowiekiem i jak chce to może robić co mu się podoba. A zwłaszcza w sferze wiary czy niewiary. I żaden "urojony obraz żyda, który stąpał po ziemi 2000 lat temu" (sic!) nie pełni żadnej funkcji publicznej. Intronizacja to akt ściśle związany, z religią i tylko
  • Odpowiedz